Pendik'te geçtiğimiz gün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bir hastanede çalışan 35 yaşındaki 3 çocuk annesi S.K., şiddetli geçimsizlik nedeniyle 43 yaşındaki Ü.K.'dan 5 ay önce boşandı. Mahkeme ise çocukların velayetini Ü.K.'ya verdi. İddiaya göre, S.K. dün boşandığı kocasının evine çocuklarını almak için erkek arkadaşıyla birlikte gitti. Bunun üzerine Ü.K., "Çocuklarım varken bu adamı eve alma" dedi. Yaşanan tartışma sonrası genç kadın çocuklarını da alarak Pendik'teki evine gitti. Ü.K., Güzelyalı Köprüsü'nde önünü kestiği eski i S.K.'yı 17 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra Ü.K., Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

“Sevgilini eve alma dedim, beni dinlemedi”

Ü.K. ifadesinde, "Akrabam da olan Sevilay'dan 5 ay önce boşandık. 3 çocuğumuz var. Velayetleri de bende. Dün akşam çocukları almak için sevgilisiyle birlikte geldi. Ben de kendisini çocuklarım varken sevgilini eve alma diye uyardım. Ancak beni dinlemedi. Tartıştıktan sonra çocukları alıp gitti. Sabah evinin önünde bekledim. İşe gitmek için çıkınca tekrar konuşmak istedim. Ancak beni dinlemedi. O an kendimi kaybettim ve bıçağı rastgele saplamaya başladım" dediği öğrenildi.

Galericiler birbirine girdi! Ortağını tüfekle vurdu Galericiler birbirine girdi! Ortağını tüfekle vurdu

“Savcılığa suç duyurusunda bulunmuş “

17 yerinden bıçaklanarak öldürülen Sevilay Karlı'nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Eski eşi Ü.K. ise ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. S.K.'nın çocukların velayeti karşısında anlaşmalı olarak boşanmayı kabul eden eski eşi Ü.K. tarafından ölümle tehdit edildiği için daha önce de savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Öte yandan, S.K.'nın cenazesi memleketi Tokat’ın Almus ilçesine götürüldü.

Kaynak: İHA