in ,

Bozyaka’da vatandaş suya isyan etti

Bozyaka’da yaşanan su kesintilerine vatandaş tepkili. Son olarak su borularının patlaması ise çözüm beklentilerini artırdı

bozyakada-vatandas-suya-isyan-etti

Karabağlar, Bozyaka’da uzun zamandır su problemi yaşanıyor. Susuzluk çeken mahalle halkını şimdi de patlayan borular nedeniyle su kesintisine gidilmesi zor durumda bıraktı. Su patlamaları sonucu bölgede İZSU yetkilileri çalışma başlattı. Civarda bulunan vatandaş ise, “Arada oluyor. Bu tarz problemlerle karşılaşıyoruz. Bu sefer büyük bir sorun çıkmadı ancak artık çözülsün istiyoruz” dedi.

‘BELEDİYELER ÇALIŞSIN’

Öte yandan, kentin altyapı yetersizliği yüzünden sıcak havayla birlikte büyük sıkıntı yaşayan İzmirliler, sıkıntılarını dile getirdi. Yaşananların sık sık tekrar ettiğini vurgulayan ilçe sakinleri, “Bu tarz problemler, uzun zamandır yaşanıyor. Bazı problemlerin acil çözülmesi gerekiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Uzun yıllardır Bozyaka’da yaşayan emekli Abdullah Mutlu, “Su hep bir sorun. Diğer yandan en büyük sıkıntılarımız gece ya da gündüz lağım kokularının verdiği rahatsızlık. O kadar kötü kokuyor ki. Ben balkonda oturamıyorum. O kadar sahipsiz, o kadar boş bir yer ki. Emniyet yok, esnaf dışarıya yollara koymuş arabasını çek diyen yok. Kaldırımlar dar, engelliler ne yapacak, Allah yardımcımız olsun. Bozyaka olabildiğince sahipsiz. İnsanlar burada birbiriyle dövüşmüyorsa, inanın milletin asilliği ferasetinden oluyor. Yerel yönetimler gerekiyorsa kaldırılsın. İş ve işçi bulma kurumu gibi. İzmir’de bence yerel yönetimler keşke güçlü olsa. Ama çalışmadığı için ilçeleri kaymakam illeri vali yönetsin. Güçlü durmuyoruz, yerel yönetimler gereğini yapmıyor” diye konuştu. İZSU yetkililerinin ise yaptığı açıklama şu şekilde: “Bölge sayacı arıza değişim tahliyesi yapılıyor. Bu nedenle biraz su çıktı. 2 saat içerisinde çözülecek bir problem.”

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kordon-boyu-degil-sanki-dugun-salonu

Kordon boyu değil sanki düğün salonu

bayrakli-belediyesi-2-park-daha

Bayraklı’ya 2 park 2 yeşil alan daha