Kazım ERKMEN/EGE TELGRAF- Zira, Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne giden yol üzerindeki İnönü Mahallesi’nden geçenler, yol kenarındaki 629 ada 31 parsel içerisine park edilmiş resmi araçları görünce meraktan kendini alamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bulgaristan’a geçmiş olsun mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bulgaristan’a geçmiş olsun mesajı

Günlerdir orada duran araçların yakınına giderek inceleyen vatandaşlar, üzerlerinde “Çayırova Belediyesi, Resmi Hizmete Mahsustur” yazılarının görünce şaşkınlık geçirdi. Çayırova’nın neresi olduğunu ilk anda anımsayamayan vatandaşlar daha sonra Kocaeli’ne bağlı, İzmir’e 4 saat 17 dakika uzaklık ve 433 km mesafede bir ilçe olduğunu öğrendiklerinde şaşkınlıkları bir kat daha arttı.

“Çayırova Belediyesi’nin onca aracının Buca’da ne işi var?” diye kendi kendine soran ve gazetemizi arayan vatandaşların merakını Ege Telgraf giderdi. Sorumlu gazetecilik gereği, “Bu işi en iyi sahibi bilir” diyerek araçların neden ve hangi maksatla İzmir’de bir araziye adeta terk edildiğini Çayırova Belediyesi’ne sorduk. Belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aydın Turan’ın açıklaması gerçeği ortaya çıkardı. Turan, “Araçlar İzmirli bir firmadan 3 yıldır bizde kiralık olarak kullanılıyordu. Kiralama sözleşmesi bitti. Şirket araçları aldı götürdü. Ancak üzerindeki belediyemize ait isimleri sökeceklerine söz vermişlerdi. Anlaşılan o ki sökmemişler. Gerekeni yapacağız” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: EGE TELGRAF