in ,

Bu hafta sokağa çıkma yasağı 4 gün olacak!

22 Nisan Çarşamba gecesi saat 00.00’dan başlayıp 26 Nisan pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 00.00’a kadar 4 günlük sokağa çıkma yasağı başlıyor.

polis-ekipleri-uygulama-noktalari-kurdu-izmire-giris-cikislar-yasaklandi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu haftaki sokağa çıkma yasağının 22 Nisan tarihinden başlayıp 26 Nisan’a kadar uzatıldığını açıkladı.

İşte o açıklama

Başbakan Erdoğan; “Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.

22 Nisan akşamı yine 00,00’dan itibaren; 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00,00’a kadar bu devam edecek. 26’sında 24,00 itibariyle sokağa çıkma itibariyle sona erecektir. Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum.”

İşte yasağın olduğu iller

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak

erdogan-konusuyor

Cumhurbaşkanı Kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor

koronavirus-covid-olum-vaka-death-izmir

Korona virüsten toplam 2140 kişi vefat etti