in ,

‘Bu hizmetlerinizden niye haberimiz yok’

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Belediyesi’nin pandemi bilançosunu sert dille eleştirdi, “Ne başkanı ne hizmeti sahalarda görmedik” dedi

sait-basdas-konakin-bizi-denemesi-sart

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Konak Belediyesi tarafından İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta, salgınla mücadele nedeniyle 4 milyon TL harcadığını ifade eden Başkan Abdül Batur’a tepki gösterdi. Meclis üyelerinin yapılan harcamalarla ilgili bilgilendirilmediğini belirten Başdaş, “Kimse kusura bakmasın, biz bu süreçte daima sahalardaydık, ne başkanı ne de belediyenin hizmetini görmedik. Bu anlatılanlar doğru değil. Sayın Başkan bu açıklamayla hem kendi tembelliğini hem de belediyenin hizmetsizliğini bastırmak istiyor “dedi.

‘4 MİLYON NEREDE?’

Konak Belediyesi’nin çalışmalarını somut hizmetler bazında gözlemleyemediğini ileri süren AK Partili Başkan Başdaş, ilçede bahsi geçen hizmetlerin yerine getirilmediğini iddia etti. Meclis üyelerinin dahi hizmetlerden haberdar edilmediğini söyleyen Başdaş, “Meclis üyelerimize Skype’de grup oluşturup bilgi verileceği söyleniyor, o da sadece söylemde kalıyor. Bir defa bile toplantı yapılmıyor. Belediyecilik icraat işi. Pandemi sürecinde vatandaşla hemhal olan bizdik. Bu açıklama millete telefon numarasını verip o numaraya gelen yardım taleplerini cevapsız bıraktığınız günü gözümüzde canlandırdı. Bize somut hizmetlerle gelin. 4 milyon lira nereye harcandı? Onun bir dökümünü yapın. AK Parti Konak İlçe Başkanlığı olarak maske, dezenfektan, gıda kolisi, gıda nakit kartı ve sayamadığımız bir çok hizmeti rekor düzeyde hayata geçirdik. Kime ne yaptıysak hepsinin dökümü bizde mevcut. Adreslerine kadar hepsi somut. Siz de buyurun dökümü vatandaşa sunup, şeffaf belediyecilik örneği sergileyin. Biz daima yapıcı eleştiri yapmayı kendimize ilke edindik. Bizim tek bir derdimiz var. Konaklı vatandaşlarımız gerçek anlamda hizmet görsün. Gelinen noktada gördüğümüz o ki hizmet üretilmiyor” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kagittan-elbiseyle-odulu-kapti

İzmirli Melisa, kağıttan elbiseyle ödülü kaptı

kulturpark-ve-kadifekale-uretici-pazarlari-yeniden-aciliyor

Kültürpark ve Kadifekale üretici pazarları yeniden açılıyor