in ,

‘Bu kutsal göreve ben de adayım!’

CHP kurultaya giderken, partili gençler ‘Biz de varız’ diyor. Kemalpaşalı Nevzat Efe, “Partinin mutfağında yetiştim” diyerek, delegelerden destek istedi

bu-kutsal-goreve-ben-de-adayim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yarın sandık başına gidiyor. İki gün sürecek 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken, İzmir’de Parti Meclisi’nde yer almak isteyen pek çok partili çalışmalarını sürdürüyor. PM’de yer almak isteyen isimlerden biri ise Kemalpaşalı genç siyasetçi Nevzat Efe. Küçük yaşlardan itibaren parti için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Efe, adaylık nedeni hakkında Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. “Bu kurultayın adını ‘İktidar Kurultayı’ koyduk. İktidara adım adım yürüyen bir partiyiz. Bizler gençlik siyasetinin içinden geliyoruz ve en büyük hedeflerimizden birisi gençlerimizi partimizin içinde aktif duruma getirmek. Bizler var oldukça Cumhuriyet Halk Partisi her zaman dimdik ayakta kalacaktır” dedi.

‘GÜÇ VERİYOR’

18 yaşına girer girmez partiye üye olduğunu ve o günden bu yana durmaksızın çalıştığını belirten Efe, “İlk olarak lise komisyon başkanlığı yaptım 18 yaşıma girer girmez partime üye oldum. Daha sonra dönemin Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yılmaz döneminde gençlik kolları il delegesi ve gençlik kolları başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2012 yılında gençlik kolları başkanı oldum. Daha sonra bu dönemki kongrede il delegesi görevinde bulundum ve il delegelerimizin de takdiriyle kurultay delegesi oldum. Ben örgütten gelen ve örgüte önem veren birisiyim eğer onların desteği olmasaydı bu yola çıkmazdım. Çıktığım bu onur verici yolda İlçe Başkanım Sayın Ahmet Cemil Balyeli ve ilçe örgütüm yöneticisiyle delegesiyle üyesiyle hepsinin desteğini hissetmek bana güç veriyor. Diğer yandan kurultay delegesi olarak genç arkadaşlarım, abilerim ve ablalarımın da desteğini alarak bu kutsal göreve aday oldum” ifadelerini kullandı.

‘İNANCIM TAM’

Son olarak, halkın artık iktidar değişikliği istediğini de sözlerine ekleyen Efe, “Partimin ilk seçimde bu değişimi yapacağına ve iktidara geleceğine inancım tamdır. Çünkü yeni gelen kuşak AKP faşizminin sonunu getirecek kuşak. Baskılar ve kısıtlamalara karşı en büyük direnişi sadece bizler ‘Z’ kuşağı olarak değil tüm cumhuriyet sevdalı büyüklerimizle de gerçekleştireceğiz. İktidar yolunda yaptığımız iktidar kurultayında sayın genel başkanımızın da dediği gibi partinin mutfağından yetişen bir kardeşiniz olarak tüm delegelerimizin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

burak-yilmazin-fransa-ekibine-transferi-kesinlesti

Burak Yılmaz’ın Fransa ekibine transferi kesinleşti

efsanelerden-kizilaya-tam-destek

Efsanelerden Kızılay’a tam destek!