in ,

‘Bu salgın bize üretimi hatırlattı’

CHP’li Tacettin Bayır, “Yerli üretimin değerini anladık.İthalatla bir ülke ayağa kalkamaz. Virüs salgınının bize kattığı en önemli değer bu” dedi

bu-salgin-bize-uretimi-hatirlatti

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, korona virüs salgınının tüm dünyaya ve ülkemize acılar yaşatsa da, bir noktada bazı değerleri anlamamıza faydasının olduğunu söyledi. Bayır, “Yerli üretimin değerini anladık, ithal ederek bir ülke ayağa kalkamaz, virüs salgını sürecinin bize kattığı en önemli değer üretimin önemi oldu aslında” dedi.
Hükümetin aldığı tedbirlere yenilerinin eklenmesi gerektiğini kaydeden Bayır, “Askeri hastaneler açılmalı ve halka il il vaka sayısı açıklanmalı. Ayrıca kamu sağlık kuruluşlarındaki eleman açığı hızla giderilmeli. KHK ile görevlerine son verilen ve haklarında kesim hüküm bulunmayan sağlık elemanları görevlerine iade edilmeli. Umreye gönderdiğimiz hastalar ayrı bir hata, onları ülkeye kontrolsüz almak ise ikinci büyük hataydı. Öncelikle halkın haber alma hakkı her konuda çok önemli, doğru bilgi açlığını karşılamazsak vatandaş sosyal medyaya inanır, aslında doğru devlet politikasını bu anlamda Avrupa uyguluyor. Hangi şehirde kaç hastası olduğunu belirtiyor. Halk kendisini ona göre daha fazla izole edebiliyor” ifadelerini kullandı.
Bayır, “Aşı üreten kurumlarımız kapatıldı. Şimdi bu aşı ne zaman kim tarafından bulunacak diye bekliyoruz. Esnafa erteleme yapılıyor deniyor fakat bazı arkadaşlarımız dün bankaya gittik bir hesap çıktı sonuç olarak faiz istedi diyor. Ekonomik anlamda Türkiye çok zorlanacak. Süreçte oluşan borçları nasıl ödeyeceğiz, işsizlik zaten çok fazlaydı kapı önüne konan bu işçiler ne olacak, bu konuda nasıl bir önlem alınacak” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

izmirde-kafe-soygunu

İzmir’de kafe soygunu: Hırsızlık anı güvenlik kamerasında

sindirgi-kendi-kampanyasini-baslatti

Sındırgı kendi kampanyasını başlattı