in ,

Buca AK Parti’den cezaevi eleştirisi

Ak Parti İlçe Başkanı Boyla, seçim öncesi verilen sözlerin tutulmadığını, CHP’li belediyenin cezaevinin kaldırılması ile ilgili hiçbir çalışma yapmadığını söyledi

buca-ak-partiden-cezaevi-elestirisi

Cezaevi ile ilgili konuşan AK Parti Buca İlçe Başkanı Ali Boyla, “31 Mart yerel seçimlerinden önce bizim vaadimizdi. İlçe Belediye Başkan adayı arkadaşımız ‘Biz seçilirsek 3 ay içinde cezaevini kaldıracağız. Eğer kaldıramazsak görevimizden ayrılacağız’ diye noter huzurunda taahhütname vermişti. Akabinde dedik ki tamam belediyeyi kazanamadık ama bu anlamda Bucalı’yı, İzmirli’yi cezalandırmayalım yine sözümüzün arkasında olalım. Ben Erhan Kılıç Bey’i tebrik ziyaretine gittim. Buca için, İzmir için hangi projeniz ne olursa olsun destek vermeye hazırım, bununla ilgili bize geldiğiniz herhangi bir talepte konuyu direk yetkilisine Ankara’ya iletelim. Elimizden ne geliyorsa size destek vermeye hazırız. Ancak Bucalı’nın yanında olmayan her projede karşınızda yer alacağız. Çünkü Bucalı ve İzmirli bize muhalefet görevi verdi. Cezaevinin kaldırılması bir proje. Bu proje üretilmeli bunu kim yapacak tabi ki yerel yönetim yapacak. Belediye bu konu ile ilgili hiçbir çalışma yapmadı. Tıpkı Büyükşehir Belediye Başkanı’nda olduğu gibi çiçek böcek bunlardan bahsediliyor…” dedi.

‘ÇÖP İHALELERİ’

Boyla, “Buca Belediyesi’nin yönetimini başarısız buluyoruz. Çöp ihalesinden tutun da temizlik ihalelerine kadar. Birçok ilimizden daha pahalı ihaleler yapılıyor. AK Parti’yi araç kiralama konusunda eleştiren belediye birçok ilden daha yüksek miktarda bir borçlanma ile araç kiralama yöntemine gitti. Bu araçları daha uygun fiyata alabilirlerdi. Pazaryeri denilen henüz yarım kaba inşaat halinde bir yer açıldı. Tüm pazarcılar şikayetçi, esnaf şikayetçi, vatandaşlar da şikayetçi. Pazaryeri yapıyorsunuz otopark yok. İzmir’in genelinde yaşanan sorunlardan biri alt yapı, diğeri su. Biz bunları konuşmazken yapılan harcamalara bakın, borçlanma yapılıyor. Tasarruf tedbirlerine başvuralım deniyor. Ama öbür taraftan belli olmayan borçlanmalar var” dedi. Buca da bir diğer problemin ise trafik olduğunu vurgulayan Boyla, “Bir vatandaş olarak söyleyebilirim ki, trafik sorununa hiç bir şekilde çözüm bulunmadığı gibi, böyle bir çalışma da yapılmayacak gibi” açıklamalarında bulundu.

‘DAVA AÇACAĞIZ’

Güneş panelleri ile ilgili gelen önergeye dair açıklamalarda bulunan Başkan Boyla sözlerine şöyle devam etti; “Biz meclisi takip ediyoruz. Gelen önergelere baktığımızda geçtiğimiz hafta güneş panelleri ile ilgili 30 milyon liralık bir borçlanma talep ettiler. Biz buna dava açacağız. Öncesinde bir tartışmaya mahal vermeden, hemen yangından sanki mal kaçırır gibi. Anında ek önerge ile getirip onayladılar. Geri dönüşümlü malzemeyi Buca Belediyesi 5 yıldır bedava, ihalesiz bir firmaya veriyor. Karşılığında bir bedel almıyor. Senelik bir milyonun üzerinde pazar sağlanıyor. Hem iktisat hem borçtan bahsediyoruz. Belediyenin yararına olan şeyleri ne olduğu bilinmez bir şekilde başkalarına veriyorsunuz. Beş yılda 5 milyon lira, bir yaraya merhem olmaz mıydı?”
AK Parti Grup Başkan Vekili Ekrem Gündoğdu da, “20 milyon güneş panellerine kullanılmak üzerine,10 milyon banka kredileri için gündeme geldi. Toplam 30 milyondu. Dünya Bankası’ndan alınacak 20 milyon kredi 5 yıl geri ödemesiz olmak üzerine biz buna onay veriyorduk. Bu şekilde önerge getirmişlerdi, sonra ek olarak getirilen 30 milyon bankadan faizle kredi alınması önergesine biz ret cevabı verdik. Cumhuriyet Halk Partili 4 arkadaşımız karşı çıkmasına karşı, bizim içimizde 4 arkadaşımız kabul oyu verince meclisten geçti” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

mendereste-sicak-corba-ikrami

Menderes’te sıcak çorba ikramı

gorme-engelliler-icin-sesli-haber

‘Görme engelliler için sesli haber’