in ,

‘Buca köylüsünü cezalandırıyorlar’

MHP Buca İlçe Başkanı Altınkeser, Kaynaklar’da bir köyün son seçimde Cumhur İttifakı’nı desteklediği gerekçesiyle şebeke sularının sık sık kesildiğini iddia etti

buca-koylusunu-cezalandiriyorlar

MHP Buca İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser Ege Telgraf Web TV’nin konuğu oldu; gazeteci Yunus Karakaya’nın sorularını yanıtladı. Partili ayırmadan esnaf ve ev ziyareti yaptıklarını belirten Altınkeser, 7/24 anlayışıyla çalıştıklarını söyledi. Buca’nın Kaynaklar Mahallesi’nde yaşanan su kesintisini gündemine alan Başkan Altınkeser, köylünün belediye tarafından cezalandırıldığını iddia etti. Altınkeser şöyle konuştu; “Doğma büyüme Bucalıyım. Trajikomik bir durum bu. Kaynaklar’dan bir köylümüz telefon açtı, ‘Esnafım, burada ve su sıkıntısı çekiyoruz, 4 gün oldu’ dedi. Komik olan suyun bol olduğu bir yerde kesinti olmasıydı. Muhtarı aradım ve sordum. Muhtar da aynısını söyledi. ‘Yılın en az 4 ayı su kesintisi çekiyoruz’ dedi. Oradaki esnaf ile bir araya geldim. Su var dağlardan ama o akan su evlere gitmiyor. Depo sıkıntısı var. Maalesef köylünün belediye tarafından cezalandırıldığını keşfettik. Yüzde yetmiş Cumhur İttifakı’na oy vermiş bir köydü. Borular döşenmeye başlamıştı. Kaynaklar’a su getirmiş bir ilçe başkanı olacağız. Biraz komik” dedi.
Buca’nın alt yapı sorunlarına da değinen Altınkeser, Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın seçim öncesi vaatlerini hatırlatarak “Hala ortada yok” dedi. Başkan Altınkeser, “Buca’nın sorunu çok. Alt yapı sorunu var. Ağır kış şartı olmadı, yağmur yağmadı. Asfalt sorunu var, kaldırım sorunu var… Belediye başkanının bir vaadi vardı: ‘Dijital Buca diye bir platform oluşturacağım, asfalt su birikintisi bize bildireceksiniz anında müdahale edeceğiz’ dedi. 6 ay sonra yapacaktı ama göreve geleli 11 ay oldu. Maalesef böyle bir şey yok hala” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kararsizim-ama-adayligi-cok-da-dusunmuyorum

‘Kararsızım ama adaylığı çok da düşünmüyorum…’

villalari-muhurlendi-hukuk-mucadelesi-baslattilar

Villaları komşu şikayetiyle mühürlendi