Buca, Türkiye'nin EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Millî Futbol Takımı'nın Çekya ile mücadelesinde büyük bir birlik ve coşkuyla yer aldı. Maç öncesinde ve sırasında Hasanağa Bahçesi'nde kurulan dev ekran, binlerce Bucalıyı bir araya getirerek millî takımı desteklemek için buluşturdu. Alan, kırmızı beyaz formalar ve Türk bayraklarıyla renklendi, coşku dolu bir atmosfer yaşandı.

Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor

Milli Maç 4

‘GALİBİYETLE AYRILMAYI PLANLIYORUZ’

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, millî takımın elde ettiği zaferden büyük gurur duyduklarını belirterek, "Bu başarıyı bekliyorduk. Çok gururluyuz. Ancak heyecanımız daha da artıyor. Önümüzde Avusturya maçı var ve oradan da galibiyetle ayrılmayı diliyoruz" dedi. Aynı zamanda millî sporcuların dünya çapında farklı branşlarda elde ettikleri başarılarla Türkiye'yi gururlandırdıklarını vurgulayan Duman, "Ülkemizin adını dünya genelinde altın harflerle yazmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten