Doğukan Emekli / EGE TELGRAF- Geçen hafta, Buca’da metro inşaatı nedeniyle yerinin değiştirilmesi öngörülen Şirinyer pazar yerinin yeni alandaki tezgahlar için kura çekimi yapıldı. Toplantıda arbede çıktı, kuralar iptal oldu. Yaşanan kavganın ardından Buca Belediyesi, “Üzülerek belirtiriz ki, yer belirlemesi yapılamadığı için Şirinyer Pazarımız bu süreçte kurulamayacaktır” açıklaması yaptı. Peki, bugün (7 Temmuz pazar) Buca Şirinyer Pazarı kuruldu mu?

Başkan Ünsal: Yaşam hakkı kutsaldır Başkan Ünsal: Yaşam hakkı kutsaldır

BAŞKAN DUMAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, pazar yeri kura çekiminde yaşanan olayları ilk ağızdan anlatarak şu bilgileri vermişti: “Pazar yerini bulunduğu alandan biraz aşağıya kaydırmak amacıyla çalışmalarımıza başladık.  Bunu ayarlarken pazarcı esnafımız, başkan yardımcılarımız ve zabıta müdürümüz sürekli koordinasyon halinde olarak gerçekleştirdik çalışmalarımızı. Hiçbir şekilde tek başımıza karar almadık. Metro inşaatı nedeni ile pazar alanını hızla taşımamız gerekiyordu. Bu nedenle en iyi çalışmayı yapabilmek için özenle çalıştık. 600 bin nüfuslu bir ilçeye ulaşım hizmeti verecek metro inşaat çalışmasını bekletmemiz uygun olmayacaktı.”

BUGÜN DE KURULMAYACAK

41 yıldır pazar ve çarşamba günleri açık olan Şirinyer Pazarı’nın, bugün de kapalı kalacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; kura çekimi yapılamadığı için pazaryeri de kurulamadı.

Kaynak: Ege Telgraf