in ,

Buca’da büyüleyen konser

Buca Belediyesi ve Türkiye’nin ilk kurumsal üçlüsü olan Arkas Trio işbirliğinde gerçekleştirilen Yeni Yıl Konseri’nde Bucalılar muhteşem bir akşam yaşadı

bucada-buyuleyen-konser

Buca’nın kültürel değerlerini yaşatmak ve kenti sanatın merkezi yapmak için çalışmalarına devam eden Buca Belediyesi, yeni yıla sayılı günler kala muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı.
Tüm konserleri beğeniyle izlenen ve dünya çapında pek çok ödüle sahip olan sanatçılardan oluşan Arkas Trio, Buca kent tarihinin en önemli eserlerinden birisi olan Buca Protestan Baptist Kilisesi’nde müzikseverlerle buluştu.
Keman sanatçısı Tuncay Yılmaz, piyanist Emre Elivar ve Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilik kazanan Alman çellist Gustav Rivinius’tan oluşan ve kuruluşundan bu yana birçok eserin Türkiye prömiyerini gerçekleştirmesiyle bilinen Arkas Trio, seçkin bestelerden oluşan bir repertuvarı başarıyla yorumlarken izleyenleri büyüledi. Çok yoğun bir katılımın olduğu konserde tüm müzikseverlere en iyi biçimde ev sahipliği yapmaya çalışan yetkililer, ilgiye teşekkür ederek önümüzdeki dönemde Arkas Trio’yu izleme fırsatı bulamayan, yoğunluktan kaynaklı dışarıda kalan sanatseverler için bu etkinliklerin devamının geleceğini belirtti.

bergama-turku-gecesi

Bergama’da buram buram türkü gecesi

folkart-incityde-anahtar-teslim

Folkart Incity’de anahtar teslimi