in ,

Buca’da can dostlara 4 buçuk ton mama dağıtıldı

Salgın nedeniyle evlerinde kalan Bucalıların can dostları unutulmadı. Buca Belediyesi, geride kalan bir aylık pandemi süresinde 4 buçuk ton mama dağıtımı gerçekleştirilirken, kent genelinde 25 yeni beslenme odağı hazırlandı.

bucada-can-dostlara-4-bucuk-ton-mama-dagitildi

Hayata geçirdiği çalışmaların yanı sıra farkındalık kampanyalarıyla sokak hayvanlarına özgür bir yaşam alanı yaratmak için mücadele eden Buca Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında can dostlara desteğini arttırdı.

Türkiye genelinde yapılan “Evde kal” çağrısının ardından bir yandan hemşehrilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışan belediye ekipleri, hayvan gönüllülerin yokluğunda can dostları unutmadı.  Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kent merkezinde ve kırsaldaki sokak hayvanları için yürütülen rutin mama desteği koronavirüs tedbirleri kapsamında arttırıldı. Veterinerlik ekipleri, “Evde kal” çağrısının ardından geçen son bir aylık sürede toplam 4 bin 500 kilogram mama dağıtımı gerçekleştirdi.

25 YENİ BESLENME ODAĞI

Bünyesindeki ekiplerle mama ve su dağıtımına aralıksız devam eden ekipler, sokaklarda mama odağı olmayan  veya zarar gören yerleri de teker teker tespit etti. Yapılan çalışmanın ardından kent merkezinde konumlandırılmak üzere 25 adet yeni beslenme odakları tedarik edilerek can dostlar için konumlandırıldı. Bucalı sokak hayvanı gönüllülerine “Gözünüz arkada kalmasın” mesajı veren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Pandeminin ilk gününden itibaren hemşehrilerimiz için nasıl harekete geçtiysek, can dostlarımız için de alarma geçtik. Bir aylık sürede onların aç kalmaması için ekiplerimiz normal mesailerini ikiye katlayarak özveriyle çalışma yürüttü. Pandemi sonuna kadar en yakın dostlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun, gözünüz arkada kalmasın. Bizler can dostlarımızı asla unutmayacağız, sizler bu sürede evlerinizde kalmaya devam edin” dedi.

altinorduda-erhan-eldivenleri-vermedi

Altınordu’da Erhan eldivenleri vermedi

dunya-saglik-orgutu-vahsi-hayvan-pazarlari-konusunda-uyardi

 Dünya Sağlık Örgütü, vahşi hayvan pazarları konusunda uyardı