Buca Belediye Lokantası'nda artan yemeklerin, Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) iş birliği ile kırsal alandaki sahipsiz hayvanlara ulaştırılıyor. Buca Belediyesi ve sivil toplum örgütü EFODER arasında önemli bir dayanışma örneği sunuyor. Bu iş birliği sayesinde, gün içinde lokantada kalan yemeklerin israfının önüne geçilirken, aynı zamanda sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları da karşılanıyor.

Buca Sokak Hayvanlarına Mama (3)

‘CANLAR BİZE EMANET’

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, yaptıkları bu sosyal sorumluluk projesinin, özellikle sokak hayvanlarının korunması ve yaşatılması açısından büyük bir önem taşıdığını belirtti. Belediye Lokantası'nın sunduğu imkanlarla, kırsal alandaki sahipsiz hayvanlara düzenli olarak yiyecek temin edilmesinin sağlandığını ifade etti.

Başkan Ünsal: Yaşam hakkı kutsaldır Başkan Ünsal: Yaşam hakkı kutsaldır

Buca Sokak Hayvanlarına Mama (2) (1)

Ayrıca, EFODER gönüllülerinin özverili çalışmalarıyla, ormanlık alanlarda ve geçici bakım evlerinde bulunan hasta veya bakıma muhtaç hayvanların da desteklendiğini vurguladı. Duman, “Belediye Lokantası verdiği hizmet ile sosyal faydayı en üst noktaya taşırken başladığımız bu uygulama ile ormanlık alanlara bırakılan hasta ya da korumaya muhtaç can dostlarımıza ulaşmış oluyoruz. Bize emanet edilen canları koruma ve yaşatma noktasında belediyeler, vatandaşlar ve hayvanseverlerin bir araya gelmesi, ortak projeleri hayata geçirmesi gerektiğine inanıyoruz. Çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte de bu doğrultuda sürdüreceğiz" diye konuştu.

Buca Sokak Hayvanlarına Mama (4)

EFODER yetkilileri ise, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman ve Belediye Lokantası çalışanlarına teşekkür ederek, sokak hayvanları için gösterdikleri duyarlılık ve yardımları için minnettar olduklarını dile getirdi. Özellikle bu dönemde, sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve onların korunmasına yönelik yapılan bu tür projelerin önemine vurgu yaptı.

Kaynak: Bülten