in ,

“Buca’da korona virüs vaka sayısı düştü”

Başkan Erhan Kılıç, çalışmalar ve Bucalıların duyarlılığı sayesinde İzmir’in en kalabalık ilçesinde koronavirüsün en az hasarla atlatılacağını söyledi

bucada-korona-virus-vaka-sayisi-dustu

Türkiye’de ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının görülmesinin ardından yaklaşık iki aylık süre geride kalırken, Buca Belediyesi aldığı önlemlere hız kesmeden devam ediyor.
Kent genelinde başlatılan dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, ilçe genelinde sokak sokak ilaçlama çalışmaları başlatmıştı.

47 MAHALLE, 3 BİN 518 SOKAK, 53 CADDE

Geride kalan süre boyunca ekipler, sokak ilaçlamalarında kent merkezinin ardından köylere de ulaşarak üçüncü turu da tamamladı. Özellikle sokağa çıkma yasağı günlerinde boş kalan sokaklarda aralıksız çalışan ekipler, Buca’nın 47 mahallesindeki 3 bin 518 sokak ve 53 caddenin tamamını, 3 kere Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nden onaylı ilaçlarla dezenfekte etmiş oldu.

VATANDAŞ VE BELEDİYE EL ELE VEREREK KORONAVİRÜSE GEÇİT VERMEDİK

Pandemi başından beri yürütülen çalışmaların salgının Buca’da yayılmasına engel olduğunu ifade eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç,Salgın başladığı günden beri yürütmüş olduğumuz çalışmalar ve hemşehrilerimizin duyarlılığı sayesinde Buca’da rakamların beklenenin altında olduğunu Bakanlığın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasından görebiliyoruz. Türkiye’de en çok vakanın görüldüğü ikinci il olan İzmir’in, en kalabalık ilçesi olmamıza rağmen, riskli bölgenin dışında kaldık. Buca’da vatandaş ve belediye el ele vererek koronavirüse geçit vermedik. Hep söylemiş olduğumuz gibi önlemler arttıkça vaka sayısı düşmeye devam edecek. Bizler de çalışmaya aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

akdenizde-art-arda-depremler

Akdeniz’de art arda depremler

bitliste-sehit-olan-iki-asker-icin-toren-duzenlendi

Bitlis’te şehit olan iki asker için tören düzenlendi