in ,

Buca’da mobil vergi dönemi başladı

Buca’da mobil vergi dönemi başladı. Belediye, Kononavirüs günlerinde sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların talebi üzerine randevu sistemiyle çalışan ‘Mobil Vergi Tahsilat Aracı’nı devreye soktu

bucada-mobil-vergi-donemi-basladi

Koronavirüsün (Covid-19) ilk günlerinden beri vatandaşların eli ayağı olan Buca Belediyesi, hizmet binasını vatandaşın kapısına taşıdı. Belediye, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağına dahil edilen 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların yoğun talebi üzerine mobil vergi tahsilatı başlattı.

KAPI KAPI HİZMET

Çalışma ile Belediye vezne sisteminin yer aldığı Mobil Vergi Tahsilat Aracı ile öncelikle Belediyeye gelemeyen ve internet üzerinden işlemlerini gerçekleştiremeyen 65 yaş üstü vatandaşların vergi ödemeleri kapılarına götürülecek. Uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0232 999 28 22 numaralı telefon üzerinden randevu alabilecek. Mobil vergi tahlisat aracı belirlenen gün ve saatte vatandaşın adresine giderek emlak, çevre-temizlik gibi vergi ödemelerinin tahsilatını alıp, makbuzunu verecek.

ÖNCE HİZMET VE DUYARLILIK

Yoğun taleple karşılaşan sistemin ilk randevusuna Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç da katıldı. Başkan Kılıç, “Pandemi sürecinden itibaren 65 yaş üstü vatandaşlarımız için elimizden ne gerekiyorsa yapıyoruz. Şimdiye kadar kendi ihtiyaçlarının giderilmesi için belediyemiz tüm imkanlarını seferber etti. Bunun dışında son dönemlerde bize en çok gelen taleplerden birisi de emlak vergilerinin ödenmesi için ne yapabiliriz oldu. Biz de mobil vergi tahsilat aracı oluşturup, devreye soktuk. Vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan ödemelerini yaparak vatandaşlık görevlerini yerine getirip içi rahatlamış oluyor. Öncelik 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ama tüm vatandaşlarımız yararlanabilir ” diye konuştu.
Evinden çıkmayıp virüsten korunma önlemlerini sürdüren Bucalılar da hizmeti ayağına getiren çalışmadan çok memnun olduklarını belirtip Başkan Erhan Kılıç’a duyarlılığı için teşekkür etti.

besiktasda-koronaviruse-yakalanan-futbolcular-belli-oldu

Beşiktaş’da koronavirüse yakalanan futbolcular belli oldu!

65-yas-ustune-kapida-vergi-odeme-kolayligi

65 yaş üstüne kapıda vergi ödeme kolaylığı