in ,

Buca’da seçime 10 kala sürpriz aday!

CHP Buca’da seçim için çalıştıklarını söyleyen İl Yöneticisi Harun Düşenkalkan, uzlaşı kültürünü yaymak için yola çıktıklarını belirtti,“Çabamız sürecek” dedi

chp-bucada-surpriz-aday-harun-dusenkalkan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Buca’da 29 Aralık’ta gerçekleşecek kongre öncesi hareketlilik arttı. 2015’te CHP’den milletvekili adayı olan Ali Hıdır Uludağ’ın ardından İl Sekreteri Hacer Taş da seçimler öncesi aday olduğunu duyurmuştu. Şimdi ise sürpriz bir isimBuca yarışında ben de varım” dedi.

Buca’da uzlaşmacı bir siyaset anlayışı yürütülmesi gerektiğini söyleyen CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Harun Düşenkalkan, Ege Telgraf’a konuştu. Yaklaşık 4 aydır toplantı yaptıklarını ve sonunda bir karar verdiklerini söyleyen Düşenkalkan, “Ayrışma kültürü bizim hiç hoşumuza gitmiyor. Mavi liste, beyaz liste gibi renklere bölünüp CHP’lilerin ayrışarak kutuplaşması bizleri çok rahatsız ediyordu. Bunun için nasıl bir yol izleyebiliriz düşüncesiyle arkadaşlarımızla yola çıktık. Buca’da bütün mahallelerde partili arkadaşlarımızla görüşmeler yaptık ve bu yönde de çok düşünce olduğunu gördük. İnsanlar teveccüh gösteriyorlardı. Partililerin birbirini kırmaması, incitmemesi gerektiği düşüncesi hakim. Türkiye’de vatandaşlar CHP’ye geçtiğimiz yerel seçimlerde bir kredi verdi. Halkımız, bize ‘Birleşme’ yolunu gösterdi. Bizi rahatsız eden tarafı parti içinde arkadaşlarımızın birbirini kırması ve incitmesiydi. Bunu bertaraf etmek için de uzun çaba gösterdik. Bundan sonraki dönemde de göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

bucada-secime-10-gun-kala-surpriz-aday-dusenkalkan

“Çalışmamızı yaptık”

“Kırgın bir yol arkadaşı bizim hiçbir işimize yaramaz” diyen Düşenkalkan, “Aslında insanın, ‘Ben herkesi birleştireceğim’ diye bir megalomanlık yapmasını çok doğru bulmuyorum ama delegelerimiz de bana el verirse bu işin altından çok rahat bir şekilde çıkabilirim. Elbette parti içinde bir matematik var. Biz de bunun çalışmasını yaptık. Elimizde bu matematiği artıya çevirecek güç de var. Şu anda bazı komisyonlar çalışmıyor. Eğer alt kadroları sağlıklı bir şekilde öremezseniz istediğiniz verimi alamazsınız. CHP İlçe Başkanlık koltuğu bence ilçede kaymakamlıktan sonra gelen en değerli koltuk. Çünkü bizim kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bize emanet edilmiş bir koltuk. Ben çok idealist düşünen biriyim. Bu yolda hareket edersek başarı kaçınılmazdır. Buca bir üniversite kentidir. Orada olacak bütün yöneticilerin üniversite öğrencilerinin sorduğu bütün sorulara cevap verecek kapasitede olması lazım. Ekibimiz de bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Arkadaşlarımızın en az yarısı kadınlardan ve gençlerden oluşacak. Sonuç olarak, eğer delegemiz de elimizi tutarsa Buca’da tüm renkleri birbirine bağlamak, kırgınlıkları ve küskünlükleri bitirmek için ben de varım” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

bucada-demokratik-bir-yaris-olmali

“Buca’da demokratik bir yarış olmalı”

izmirde-yangin

 İzmir’de çıkan ev yangınında 1 kişi hayatını kaybetti