in , ,

Burak Oğuz’un duruşması ertelendi

Mahkeme heyeti, Burak Oğuz’un tutukluluk halinin devamına ve dinlenmeyen tanıkların hazır edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi

burak-oguzun-durusmasi-ertelendi

Urla Belediyesi eski Başkanı CHP‘li Burak Oğuz‘un yargılandığı davada verilen aradan sonra duruşmaya tanıkların ifadeleriyle devam edildi. Oğuz ile birlikte sohbetlere gittiklerini anlatan tanık C.Y., “Burak Oğuz ile 2003 yılında iş vasıtasıyla tanıştım. Cemaatin sohbet toplantılarına katıldık. Sohbetlerde toplam 8- 10 kişi oluyorduk ve ayet ile hadisler hakkında konuşuyorduk. Oğuz’un herhangi bir sohbette konuşmacı olduğuna şahit olmadım. Yamanlar Koleji‘ne gittiği konusunda da bilgim yok” diye konuştu.

Karardan önce konuşan Burak Oğuz ise “Benim 3 kırmızı çizgim var; namusum, vatanım ve bayrağım. Bunu kimse sorgulayamaz. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yanımda FETÖ‘cü olduklarını bile bile eleman çalıştırmak akla ve mantığa aykırı” dedi.

Burak Oğuz’un avukatları da tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Burak Oğuz’un tutukluluk halinin devamına ve dinlenmeyen tanıkların hazır edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

DHA

konakta-alt-gecide-sikisti-trafik-kilitlendi

Konak’ta alt geçide sıkıştı, trafik kilitlendi

parti-ici-yaris-sona-erdi-artik-hizmet-zamani

‘Parti içi yarış sona erdi artık hizmet zamanı…’