CHP’li Duman Bucalı pazarcılarla buluştu CHP’li Duman Bucalı pazarcılarla buluştu

CHP'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki belirsizliği bugün çözülüyor. MYK toplantısında alınan karara göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in onayıyla Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan tek isim oldu. Tugay'ın CHP Genel Merkezi'ne çağırıldığı kaydedildi. 

CHP'de günlerdir devam eden tartışmaların ardından İzmir için özel olarak kurulan üst komisyon, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda çalışmalarını tamamladı. Komisyonun kararı ve Genel Başkan Özel'in onayıyla Cemil Tugay, MYK toplantısında Büyükşehir adaylığı için tek isim olarak öne çıktı. Tugay'ın adaylığı, MYK'nın ardından PM toplantısında onaylandıktan sonra resmiyet kazanacak.

CHP'de MYK toplantısının başlamasıyla birlikte PM toplantısının akşam saatlerinde gerçekleşmesi bekleniyor. İzmir'de henüz 6 adayını açıklayan CHP, geri kalan 24 ilçe için çalışmalarını tamamladı. Uzlaşma sağlanan ilçelerin adayları, bugün yapılacak PM toplantısının ardından kamuoyuyla paylaşılacak. CHP'nin kalan ilçeler için nihai kararı, 1 Şubat günü yapılacak PM toplantısında alınacak.

 

Kaynak: Ege Telgraf