in ,

Büyükşehir şemsiyesi can dostların üzerinde

Büyükşehir Belediyesi’nin son dönemde sokak hayvanları için hayata geçirdiği projeler hayvan severler ve sivil toplum örgütleri tarafından takdirle karşılandı

can-dostlar-artik-sahipsiz-kalmayacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere yaklaşık 30 personel desteği sağladığını ve kısırlaştırma seferberliği başlatıldığını duyuran Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder, “Başkan Tunç Soyer’e ve belediye yetkililerine çabalarından ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Geçtiğimiz yıl Başkan Tunç Soyer‘in göreve başlamasının ardından sokak hayvanları için önemli yatırımlar gerçekleştiren ve birçok yeniliğe imza atan Büyükşehir Belediyesi, pandemi günlerinin ardından adeta seferberlik ilan etti. Büyükşehir, imkanları sınırlı olan kırsaldaki 11 ayrı ilçeye personel ve malzeme desteği sağladı. Birçok çevre ilçede göreve başlayan uzman personel önderliğinde önümüzdeki günlerden itibaren sokak hayvanlarının popülâsyonunu kontrol altına almak adına kısırlaştırma seferberliği başlayacak. Diğer yandan, ilçe belediyelerine sağlanan Büyükşehir desteği sayesinde sahipsiz sokak hayvanlarının tedavileri ve bakımları için de imkânlar arttırılacak.

‘7 AYRI BÖLGE’

Yaşanan son gelişmeleri Ege Telgraf aracılığıyla duyuran ve belediyenin çalışmalarından ötürü memnun olduklarını açıklayan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder, “Büyükşehir Belediyesi yaklaşık bir yıldır bu kısırlaştırma imkanlarının arttırılması için bir çalışma yürütüyordu. Şimdi İzmir’in çevre ilçelerinde 7 ayrı bölge oluşturuldu. Buralarda yeni veteriner hekimler ve yardımcı uzman personel kısırlaştırma imkanlarının arttırılması için göreve başladılar. Yeni personel kırsal ilçelerde ve yazlık bölgelerde bu olanakları olmayan ya da kısıtlı olan ilçe belediyelerine yardımcı olacak. Kısırlaştırmaları artırmak için yapılan çalışmalar bununla da sınırlı kalmadı. Ayrıca bir de toplayıcı özel karavan yapılıyor. Hayvan ambulansı sayısı ikiye çıkmıştı. Bununla birlikte görevdeki araç sayısı üç olacak. Çeşme, Urla, Karaburun, Ödemiş, Kınık, Kiraz, Dikili, Foça, Seferihisar, Bayındır, Torbalı, Kemalpaşa’daki ilçe belediyelerine Büyükşehir Belediyesi tarafından destek sunulmaya devam edilecek. Bu konuda çok sayıda şikayet ve talep geliyordu. Şimdi bu seferberlik ile sorunlar tamamen ortadan kalkacak. Kısırlaştırma hizmetleri için toplamda 30’a yakın yeni personel alındı. Biz yapılan bu çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediyesi’ne ve Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyoruz. İyi ki böyle bir projeyi gündeme getirdiler. En çok önemsediğimiz taleplerimizden bir tanesiydi bu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Özellikle bu ilçelerde yaşayan hayvan sever vatandaşlarımızdan belediyeye yardımcı olmalarını ve taleplerini ilçe belediyeleriyle paylaşmalarını rica ediyoruz. Pandemi döneminde yavaşlayan kısırlaştırma faaliyetleri şimdi hızlanacak ve seferberlik başlayacak” dedi.

SOYER’E TEŞEKKÜR

HAYTAP Temsilcisi Önder, pandemi dönemindeki çabalarından ve sokak hayvanlarına yönelik yeni yatırımlarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tunç Soyer’e hayvan severler adına teşekkürlerini ileterek, “Büyükşehir Belediyesi özellikle pandemi döneminde çok iyi çalıştı ve çok güzel çalışmaların altına imza attı. İzmir genelinde toplamda 100 ton mama dağıtımı yaptı. Sokağa çıkma yasakları olan ve insanların evlerine kapandığı günlerde belediye sokak hayvanlarının imdadına yetişti. Diğer yandan, kış sürecinde yerel hizmetler şubeleri vasıtasıyla yine Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere mama desteği sağlandı. Tunç Soyer’in pandemi dönemi boyunca yaptığı en önemli çalışmalarından bir tanesi de bu oldu” diye konuştu.

Erman Şentürk / Özel Haber

mal-sahibi-mulk-sahibi-nedir-bu-fiyatlarin-hali

Mal sahibi, mülk sahibi, nedir bu fiyatların hali!

sinavda-korona-akillarda-gelecek

Sınavda korona, akıllarda gelecek