İzmir Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Barış Karcı’nın ismi kullanılarak telefonla iş insanlarından para talep edildiği konusunda uyarılarda bulundu. Dolandırıcılık girişimi konusunda yapılan uyarıda hukuki sürecin de başladığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Barış Karcı’nın ismi kullanılarak telefonla ulaşılan iş insanlarından para talep edildiği öğrenilmiştir. Açık bir dolandırıcılık girişimi olduğu tespit edilen söz konusu eylemin sorumlularının belirlenmesi için tarafımızdan hukuki süreç başlatılmıştır.

Geçmişte de örneklerine rastlanan, iyi niyetli yurttaşlarımızı suistimal amacı taşıyan bu tür eylemlere karşı duyarlı olunması önem arz etmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden hiçbir kamu görevlisinin bu yönde bir talepte bulunması söz konusu değildir.
 

Bornova’daki çocuk hastalara moral ziyareti Bornova’daki çocuk hastalara moral ziyareti

‘EMNİYET BİRİMLERİNE BİLGİ VERİN’

Telefonda kendini İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri şeklinde tanıtarak veya onun adıyla para talep eden kişilere itibar edilmemesini ve böyle durumlarda en kısa sürede emniyet birimlerine bilgi verilmesini rica ederiz.”

Kaynak: Bülten