in ,

“Büyükşehir ve Kiraz’ın arasında köprü olacağız”

Cuma günü “İpi göğüsleyeceğiz” diyen İlçe Başkan Adayı Yücel Çetinkaya, hedeflerinin Kiraz’da CHP bayrağını dalgalandırmak olduğunu söyledi

buyuksehir-ve-kirazin-arasinda-kopru-olacagiz

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir ilçe kongrelerinde sırada Kiraz var. 10 Ocak Cuma günü Kiraz Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak olan ilçe kongresinde şimdilik tek resmi aday Yücel Çetinkaya oldu. Çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü belirten Çetinkaya, kongre öncesi Ege Telgraf’a konuştu. “Şu anda herhangi bir sıkıntımız yok. Allah’ın da izni ile Cuma günü ipi göğüsleyeceğiz” diyen Çetinkaya, “Söylentiler var ama şu anda resmi olarak adaylığını açıklayan kimse olmadı. Son dakika biri olursa demokrasi çerçevesinde yarışacağız” dedi.
2001 yılından beri CHP’de aktif siyaset yaptığının altını çizen Çetinkaya, “2008 ve 2014 dönemleri boyunca gençlik kolları başkanlığını yaptım. 2015 yılından beri de Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordum. Partinin mutfağında yoğurulduk, işin de içinden geliyoruz. O yüzden Kiraz’daki siyaseti ve ilçemizin kültürel yapısını çok iyi biliyorum. Burası kırsal bir yer… Metropole göre biraz da taşra kalıyor. O yüzden bu tarz alanlarda siyaset yapmak biraz daha farklı oluyor. İnsanlara dokunmak, ulaşmak, gönüllerine girmek gerekiyor. Amacımız, partimize katkı sağlayacak genç ve kadınların ağırlıklı olmak üzere yeni kayıtlar yapmak ve tüm mahallelerde mahalle temsilcilikleri oluşturmak. İnsanlara dokunmak, yanlarında olmak, dertlerini dinlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘İNANCIMIZ TAM’

Kiraz Belediyesi elimizde değil AKP’li ama Büyükşehir Belediyesi gibi bir imkanımız, değerimiz var” diyen Çetinkaya, “Sağ olsun, Tunç Başkanımızın da Kiraz’a güzel hizmetleri oluyor. Bu hizmetleri daha da ön plana çıkarmak, ulaşılmayan yerlere ulaştırmak ve Büyükşehir tarafından yapıldığını insanlara anlatmak gibi bir hedefimiz var. Biz Büyükşehir ve Kiraz halkı arasındaki köprü olacağız. İnsanlara ulaşıp sorunlarını dinlediğinizde hedeflerimize çok daha kolay ulaşacağımıza inancım tam. Gençlerimizle kadınlarımızla el ele verecek hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız. En kısa sürede partimizin bayrağını Kiraz’da dalgalandıracağız” dedi.
Millet İttifakı’nda bulunan bütün partilerle birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerinin de altını çizen Çetinkaya, 31 Mart yerel seçimlerinde Kiraz’da da bir ittifak adayı çıktığını hatırlattı. Hedeflerinin ve amaçlarının ortak olduğunu söyleyen Çetinkaya, “Bu ittifakı Kiraz’da en iyi şekilde devam ettireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Kiraz’a katkı koymak, ilçemizi daha da geliştirmek istiyoruz. Muhalefet olsun diye kimseye muhalefet etmeyiz. Ortada gerçekten bir sorun varsa da asla o konunun peşini bırakmaz, üzerimize düşen görevi yerine getiririz. Destek olunacak yerlerde de sonuna kadar destek oluruz” diye konuştu.
Son olarak Çetinkaya, 157 mahalle delegesi olan Kiraz’da partililere şöyle seslendi: “Ben değil, biz varız. Başlıyoruz!”

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

plan-onaylanirsa-gultepe-ucacak

Plan onaylanırsa Gültepe uçacak!

tek-odada-yasam-mucadelesi-veren-engelli-cifte-yardim

Tek odada yaşam mücadelesi veren engelli çifte yardım eli uzandı