in ,

Büyükşehir’de sayıştay tartışması bitmiyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe arasında yaşanan Sayıştay tartışması Şubat ayının son meclis toplantısında da sürdü

buyuksehirde-sayistay-tartismasi-bitmiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleşen meclis toplantısı yine gergin anlara sahne oldu. Oturumda söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Pazartesi günü gerçekleşen toplantıda Seferihisar Belediyesi‘nin Sayıştay raporunu okumak isteyen Hüsnü Boztepe‘nin sözünün kesilmesine yönelik tepkisini yineleyerek, “Tartışma çıkarmak istemiyorum. Usul anlamında birtakım hatalar yapılıyor. Pazartesi niye tartıştık? Seferihisar’ın Sayıştay raporu okunuyordu. Siz kestiniz. Seferihisar’da 10 yıl başkanlık yapmadınız mı? Orada siz kendinize göre başarılı, bize göre başarısız bir süreç geçirdiniz. Siz çok büyük tepki gösterdiniz. İZTAV’da da aynısını yapmıştınız. İstemediğimiz nahoş durumlarla karşılaştık. Biz AK Parti olarak 17 yılda utanılacak hiçbir şey yapmadık. Hep gurur duyulacak işler yaptığımız için arkadaşlarımız emin olsun sizin yerel siyasette savunacaklarınızdan çok biz genelde savunacak done buluruz” dedi.

Hızal’ın konuşmasının ardından salonda tartışmalar yaşanırken, araya giren AK Parti’li Hüsnü Boztepe’ye tepki gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Size sormadım” şeklindeki çıkışı tansiyonu yeniden yükseltti. Sayıştay raporuna dair yaşanan tartışmalara dair açıklama yapan Tunç Soyer şunları söyledi: “Siz burada muhalifsiniz. Muhalefet olarak en doğal hakkımız eleştirmek diyorsunuz. Ama diğer taraftaki arkadaşlarımız da Türkiye’de muhalefet. Eleştirecekler. O gün söz aslan yattığı yerden belli olur diye başlamıştı. Siz Büyükşehir Belediye başkanına aslan yattığı yerden belli olur deyip, geçmiş dönemiyle ilgili sonuçlanmamış bir şey üzerinden eleştiri getiriyorsunuz. Sen aslında buraya yakışmıyorsun tarzında bir şey söyleniyorsa bu meclise ve yüzde 58’e haksızlık olur. Ben aslında onların hakkını koruyorum. Kendi hakkımı da… Ben o tartışmayı kapattım. O tartışmayı yüzde 58 ve meclis üyelerim adına kapadım. Ben bu meclisteki ürettiğimiz siyasetin, yaptığımız çalışmanın seviyesini korumak istiyorum. Bu medeniyetin aşağısında siyaset yapmayı yakıştırmıyorum. Kişisel bir derdim yok ki! Bununla ilgili bir hiddet var.”

Erman Şentürk

baskan-basdas-ve-demirezen-konaka-sevgi-sacti

Başkan Başdaş ve Demirezen Konak’a sevgi saçtı

bucada-ask-dolu-sanat-soleni

Buca’da “aşk” dolu sanat şöleni