Büyükşehir 9 yılda yollara 998 milyon yatırım yaptı Büyükşehir 9 yılda yollara 998 milyon yatırım yaptı

EGE TELGRAF- İzmir’de AK Parti ile CHP arasında yaşanan koku tartışmasına İYİ Parti’de de katıldı. İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale’nin ‘koku’ çıkışına Büyükşehir’den yanıt geldi.

Özlale, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Her sene yüzlerce milyon Türk Lirası değerinde koku giderici kullanıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi. Kimyasal malzeme alınıyor. O malzeme denize dökülüyor. Bu iddialarımla ilgili aksini iddia edecek olurlarsa kendileriyle memnuniyetle tartışabiliriz. Körfezin kokusunu gidermek için kimyasal kullanılıyor. Bunlar Büyükşehir Belediyesi'nin faturalarında vardır. Zaten şu anda körfezde yaşaması gereken bir hayatın olmadığını biliyoruz. Bu koku meselesinde gerçekten büyükşehir belediyesiyle tartışmak yerine İzmirlilerin takdirine bırakıyorum. Her gün 1100 ton çamurun körfeze aktarılmasına bakabilirsiniz. Günün sonunda buna karar verecek olanın İzmirliler olduğunu düşünüyorum."

İZSU Genel Müdürlüğü ise bu iddialara video ile yanıt verdi. Paylaşılan videoda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin körfezdeki çalışmaları ve kokunun nasıl giderildiği anlatıldı.

Kaynak: Ege Telgraf