in ,

Can dostlara çözüm gerek

9 Eylül Hastanesi Pandemi Polikliniği önünü mesken tutan sokak köpekleri vatandaşı korkutuyor. Giriş-çıkışları engelleyen can dostlara müdahale edilemiyor

basibos-kopeklere-kim-dur-diyecek

Korona virüs salgını korkusuyla zor günler geçiren İzmirliler, şimdi de başıboş köpeklerden dertli… Yaşanan salgın süreci nedeniyle risk taşıdığı şüphesiyle 9 Eylül Hastanesi’ne gelen vatandaşlar, Pandemi Polikliniği’nin önünü adeta istila eden sokak köpekleri nedeniyle korku dolu anlar yaşıyor. Bölgede pek çok sayıda sahipsiz köpeğin bulunduğunu söyleyen bazı vatandaşlar, aşı olup olmadığını bilmedikleri köpeklerin risk barındırdığını ve ısırılmaktan korktuklarını ifade etti.

‘HAYVAN HAKLARI’

9 Eylül Hastanesi Yönetimi ise konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: Balçova Belediyesi veterinerleri tarafından bu hayvanların tüm aşı ve tedavileri yapılıyor. Arada toplanıp bakımları yapılıp yeniden geri gönderiliyorlar. Hayvan hakları gereği bahçede oldukları için yasal olarak toplanamıyorlar. Bizler bunu veterinerlere, belediyeye bildirdik ama onlarda hayvan hakları gereği hiçbir şey yapamadıklarını söylüyor.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

maske-fiyatlari-ve-nerede-satilacagi-belli-oldu

Ankara ve Bursa’da da maske zorunluluğu geldi

halkin-karsisinda-sinav-verecekler

‘Halkın karşısında sınav verecekler!’