in ,

Cem Kavur’dan davet: Gelecek’e gel

Gelecek-Partisi-izmir-il-baskani-Cem-Kavur-

Gelecek Partisi (GP) İzmir İl Başkanlığı’na atanan Cem Kavur, yol haritalarını anlattı; il yönetiminin ardından ilçe teşkilatlarını da oluşturacaklarını söyledi

Genel Başkanlığını eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun üstlendiği Gelecek Partisi‘nin (GP) illerdeki teşkilatlanma çalışmaları sürüyor. Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı’na Cem Kavur atandı. İl Başkanlığı görevinin ardından Kavur, Ege Telgraf’a özel açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi’nin kurulduğu günden bu yana İzmir’de çalışmalara başladıklarını söyleyen Kavur, “Çalışmamız bizim il başkanlığıyla alakalı değil, sadece kentteki gönül dostlarımızla alakalıydı. İzmir’de partimize ciddi bir teveccüh var. Biz burada normal bir il gibi dostlar platformu oluşturduk. Bu platformda organizasyon komitesi vardı, ziyaret komitesi vardı, bunun yanında AR-GE çalışmaları yapan bir ekip vardı. Şu anda Dostlar Platformu’nda ana kademede çalışmalarını yürüten 100 kişilik bir arkadaş grubumuz var. Toplamda yaklaşık 500 kişiyiz. Her hafta bu ekip toplanıyor. Sağ olsunlar, bu çalışmaları da Ankara takip etmiş. Birkaç kez görüşmelerimiz oldu. Çalışmalarımızı inceleyip beğendiler. Genel Başkanımızın da gösterdiği ilgi bizi çok mutlu etti. Üç aday arkadaşımla Ankara’ya gittik. Genel Başkanımız bizim ismimizi söyledi. İzmir’e geldik, Allah’ın izni ile çalışmalara başlayacağız” dedi.

Gelecek-Partisi-Cem-Kavur

‘DEĞİŞMEYECEĞİM’

İzmir’de bundan sonra nasıl bir yol haritası izleyeceklerini de anlatan Kavur, “Bunu söylemek için aslında biraz erken ancak önce yapılanmamızı tamamlayacağımızı söyleyebilirim. En kısa sürede il binamıza geçmeyi planlıyoruz. Ondan sonra il ve ilçe yönetimlerini oluşturacağız. Normal şartlarda kuruluş için 3’te 1 yetiyor ama biz 30 ilçeyi de hızlı bir şekilde kurmak istiyoruz. İzmir’de merkezin neredeyse hepsinde ilçe başkanı olabilecek dostlarımız var. Aralarında bu görevleri arzu eden de var, düşünen de… Bazı ilçelerde bu rakamlar çok daha fazla. İlk önce il teşkilatını oluşturmamız gerektiği kanaatindeyim. İl yönetimini 50 asil, 50 yedek olarak hazırlayıp kadın ve gençlik kollarını oluşturacağız. Ondan sonra da ilçe teşkilatlarına geçeceğiz. İzmir’de bir il başkanı olarak nasıl bir tavır alacağımı da merak edenler varsa şunu söyleyebilirim: Ağabey ya da kardeşim dediğim kişilere asla ismiyle hitap etmeyeceğim. Bu görevin ardından asla değişmeyeceğim. Ben yine onların kardeşi, ağabeyi olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

DAVET ETTİ…

Son olarak İzmir’e seslenen Kavur, “İzmir başka şehirlere benzemez. Bir Mardinli ya da Samsunlu kardeşimizi İstanbul’a götürün, 10 sene sonra onlar yine Mardinli, yine Samsunlu’dur. Aynıdır, değişmez. Ancak aynı kişileri İzmir’e getirin, çok değil 6 ay sonra “İzmirliyiz” demeye başlar. İzmir, özgürlükler şehridir. Bu kent gelen herkesi İzmirli yapar. Biz bu değişmiş olan durumu, kutuplaşmayı kaldırmak istiyoruz. Yine eskisi gibi hep birlikte İzmirli olmak istiyoruz. Herkesi de Gelecek Partisi’ne davet ediyoruz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

 

İzmir’in Karpov’u destek bekliyor!

elazigdaki-depremin-etkileri-gun-agarinca-ortaya-cikti

Elazığ’da depremin etkileri gün ağarınca ortaya çıktı