Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli başkanlığında gerçekleştirilen 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün kurulması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca, Alaçatı Mahallesi'nde gündüz bakımevinin yapımı ve çevre düzenlemesinin gerçekleştirilmesi ile ilçede öğrenim gören, spor ve sanat dallarında başarılı olan gençlerin ödüllendirilmesi gibi önemli konular da ele alındı.

Toplantının 1. birleşiminde, yeni müdürlüklerin kurulması ve çocukların ve gençlerin spora ve sanata teşvik edilmesi için ödüllendirilmesi gibi konular karara bağlandı.

TÜRKİYE KENTLER BİRLİĞİ VE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 

Toplantıda, Türkiye’nin uluslararası alanda güçlü ve etkin temsilini sağlamak amacıyla, tarihi kentlerin bir araya getirilerek kentsel, kültürel ve doğal mirasın korunması amacıyla kurulmuş olan Türkiye Kentler Birliği'ne Çeşme Belediyesi'nin üye olması ve 1 asil, 1 yedek üyenin seçilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, sağlık alanındaki eşitsizlikleri azaltmak, sağlıklı yaşam şekillerini geliştirmek ve hassas grupları desteklemek amacıyla kurulmuş olan Sağlıklı Kentler Birliği'ne de üye olunması ve 1 asil, 1 yedek meclis üyesinin seçilmesi karara bağlandı.

3 YENİ MÜDÜRLÜK KURULUYOR

Belediyenin müdürlük sayısı 17'den 21'e yükseltilerek Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün kurulması karara bağlandı.

17. Uluslararası Türkiye Tiyatro buluşması görkemli finalle tamamlandı 17. Uluslararası Türkiye Tiyatro buluşması görkemli finalle tamamlandı

GENÇLERE SPOR VE SANAT TEŞVİKİ

İlçede yaşayan, öğrenim gören ve spor ile sanat dallarında başarılı olmuş gençlerin teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi kararlaştırıldı. Bu ödüllendirme, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14. maddesi gereğince yapılacak.

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ AÇILIYOR

Toplantının 2. birleşiminde, Başkan Lal Denizli’nin seçim vaatlerinden olan Alaçatı Mahallesi'nde gündüz bakımevinin yapımı ve çevre düzenlemesinin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Dalyan Mahallesi'nde bulunan suni çim futbol sahasının yenilenmesi ve ilçedeki çocuk parklarının mevcut oyuncak çeşitliliğinin artırılması için yeni nesil çocuk oyun ekipmanlarının tedarik edilmesi de karara bağlandı.

Kaynak: Bülten