in ,

Çeşme Belediyesi’nden ‘ekmek dayanışması’

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ani bir kararla haftasonu için ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından harekete geçen Çeşme Belediyesi vatandaşların ekmek ihtiyacını karşıladı. Başkan Oran, “Dayanışma ile bugünleri aşağacağız, gücümüz birlikteliğimizdir” dedi

cesme-belediyesinden-ekmek-dayanismasi

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığınca alınan sokağa çıkma yasağı kararının ardından vatandaşların ihtiyacı olan ekmeğin temini için Çeşme Belediyesi, mobil halk ekmek araçları ile ekmek dağıtımına başladı. Çeşme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Çeşme sokakları tek tek dolaşılıp, ekmek ihtiyacı olan hanelere ücreti karşılığında dağıtım yapılıyor.

Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla birlikte evlerine kapanan Çeşmeliler’in süreci en iyi şekilde atlatabilmeleri için belediye ekiplerini göreve çağıran Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, sokağa çıkma yasağının ilk gününde zabıta ekipleri ile birlikte fırınları denetleyerek gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

“Gücümüz birlikteliğimizdir”

Sokağa çıkma yasağı boyunca çalışmaların devam edeceğini, hanelerin ihtiyacı olan ekmeğin temini noktasında sürekli çalışacaklarını belirten Başkan Oran, “Yasak boyunca vatandaşlarımızın en ufak bir sorun yaşamaması, temel ihtiyaçlarından birisi olan ekmeğin temini için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor, sokak sokak gezip sokağa çıkamayan, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ücreti karşılığında ekmek ulaştırıyoruz. Çeşmeli vatandaşlarımız endişe etmesin, biz onlar için sokaktayız. Dayanışma ile bugünleri aşacağız, gücümüz birlikteliğimizdir” dedi.

altayda-turgut-dogan-inaniyor

Altay’da Turgut Doğan inanıyor

pazarlar-pazartesiye-kaldi

Pazarlar Pazartesiye kaldı