in

Çeşme CHP’de Kavasoğullar yeniden başkan seçildi

Tek liste ile gerçekleştirilen CHP Çeşme İlçe Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirilirken, Sait Kavasoğullar yeniden İlçe Başkanı seçildi.

cesme-chpde-kavasogullar-yeniden-baskan-secildi

CHP’de Kurultay takvimi işlerken, CHP Çeşme İlçe Kongresi de gerçekleştirildi. Çakabey Kültür Merkezi’ndeki Olağan İlçe Kongresi’ne, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, İYİ Parti İlçe Başkanı Volkan Evci, CHP İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, önceki dönem İzmir Milletvekili Musa Çam, eski İzmir Milletvekili ve eski Alaçatı Belediye Başkanı Remzi Özen, STK temsilcileri, Doğal Delegeler ve CHP Mahalle Delegeleri katıldı. Mahalle Delegelerinin katılımı yüzde 85’i aştı.

‘İçimizdeki hainlerle de mücadele ettik’

İlçe Kongresinin açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Sait Kavasoğullar, Kemalist devrimlere inanmış, Türkiye’nin aydınlık yarınları için gönlünü ortaya koyan bir ekiple mücadele vermekten gurur duyduğunu vurgulayarak, “Hepinizin bildiği gibi sevgili Başkanımız Ekrem Oran’la birlikte, zorlu fakat keyifli bire seçim süreci geçirdik. Yine hepinizin bildiği gibi, bu süreçte rakiplerimizin dışında, içimizdeki hainlerle de mücadele ettik. Parti disiplin kurullarımızca gereği yapılarak, bu malum şahıslar partimizden ihraç edildiler. Bizi bölmeye, önümüze setler çekmeye çalışanlara inat, daha çok kenetlenerek, inançla ve azimle çalıştık. Sonuçta, ‘Sen, ben yok, biz varız’ diyen, parti ayrımı gözetmeden Çeşme’yi büyük bir aile olarak kucaklayan Ekrem Başkanımız ile seçimi kazandık ve adaylığının açıklandığı günden itibaren, büyük bir uyum içerisinde, Çeşme’ye daha iyi bir hizmet vermek, Çeşme’yi daha ileri taşımak için çalışıyoruz. Burada, değerli Başkanımız Ekrem Oran’a da, sosyal belediyecilik adına, Çeşme’yi birleştiren tavrına, neredeyse tüm yaşamını Çeşme’nin büyümesine vakfetmesine, sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 ‘Zorlu seçim sürecini aştık’

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da yaptığı konuşmada, “‘Çeşme bizim sevdamız, sen, ben yok, biz varız’ diyerek, bizi içimizden vurmaya kalkanları, yalanlarıyla bizi yıldırmaya çalışanları ezerek geçtiğimiz zorlu bir seçim sürecini, bizler hep birlikte aştık. Sizlerle birlikte, omuz omuza mücadele ettik. Seçimden, düşmana inat, büyük bir başarıyla çıktık. ‘Yapamazlar’ dediler. ‘Kazanamazlar’ dediler. Çeşme’nin, 10 sene Meclis Üyeliğini, 5 yılda büyük bir gururla, bu güzel örgütün başkanlığını yapmış Ekrem Oran’ı, yabancılaştırmaya çalıştılar. Başaramadılar. ‘Biz kazanacağız’ dedik, biz kazandık. Sizler kazandınız. Daha çok iş, daha çok aş için çalışmak, herkesin yüzünün güldüğü, mutlu bir Çeşme için, mazbatamızı alır almaz çalışmaya başladık. Çeşme’nin değerlerini koruyarak, çoğaltmaya, Çeşmelilerin işini ve aşını büyütmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Hep söylüyorum; ‘Çeşme benim ailem’. Herkese dokunan, iyi günde, kötü günde yanınızda olan, ‘Bizim Eko’ diye bağrınıza bastığınız, ‘Sizin Eko’nuz’ olmak, benim için hayattaki en büyük gururdur” diye konuştu.

‘İyi günde ve kötü günde…’

Nereden geldiğini hiçbir zaman unutmayacağını vurgulayan Başkan Oran, “Ben bu onurla geldim ve siz istediğinizde bu onurla gideceğim. Kibir bizlerden uzak olsun. Ama şunu bilin ki, ben bu güzel örgütün boynunu hiçbir zaman büktürmedim, büktürmeyeceğim. Yoğunluktan birbirimize ulaşamadığımız zamanlar olabilir. Bunun için hepinizin anlayışına sığınıyorum. Ancak, benim enerjime ve tempoma, Çeşme sevdama ayak uyduran, benimle birlikte koşturan, tüm Meclis üyelerime ve Çeşme Belediyesindeki çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hep beraber, iyi günde ve kötü günde, sizlerle beraber olmaya devam edeceğim. Her şeyden önce, örgütün her kademesinde, mücadele ederek ve ter dökerek, CHP’nin değerleri ile büyümüş bir neferi olarak, bugün üstlendiğim görevin, yalnızca bir Belediye Başkanı olmanın dışında olduğunun farkındayım” diye ifade etti.
(İHA)

izmir-kacak-sigara-alkol-operasyon

Kaçakçılara büyük darbe: 4 gözaltı

izmir-gazeteciler-cemiyeti-yilbasi-balosu

Gelenek bozulmadı