Otoyol üzerinde Urla ile Karaburun arasında bulunan Kuşçular Köprüsü yakınlarında çıkan orman yangını nedeniyle, trafik güvenliğini sağlamak amacıyla Karaburun'dan İzmir istikametine Karaburun Kavşağı'ndan, İzmir'den Çeşme istikametine ise Urla Kavşağı'ndan trafik akışı kapatıldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede yaşanan elektrik kesintileri de gelen bilgiler arasında.

Çeşme Germiyan Mahallesi’ndeki kırsal alanda çıkan yangına; 2 uçak ve 1 helikopter olmak üzere havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Otoban trafiğe kapandı
Öte yandan, Urla ilçesine bağlı Kuşçular Mahallesi’ndeki yol kenarında da yangın çıktı. Otluk alandaki yangın nedeniyle, İzmir-Çeşme otobanı trafiğe kapatıldı. Bu yangına da ekiplerin müdahalesinin sürdüğü öğrenilirken, uzun araç kuyrukları oluştu.

Özgür Özel orman yangınında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı Özgür Özel orman yangınında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı

Cesmede Korkutan Yangin Otoyol Trafige Kapatildi 2-1

CEMİL TUGAY'DAN YANGINLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Çeşme ilçemize bağlı Germiyan Mahallesi ve Tire'de Bülbüldere Mahallesi'nde makilik alanlarda, Menderes Çamönü Mahallesi'nde ise ormanlık alanda çıkan yangınlara İtfaiye ekiplerimizin müdahalesi sürüyor. Tüm gücümüzle sahadayız. Gün içinde Urla Kuşçular, Menderes Şaşal, Menemen Koyundere bölgesinde çıkan yangınlar ekiplerimizin desteği ile kontrol altına alındı. Yangınların en çok insan eliyle çıktığını biliyoruz. Ormanlarımızın, doğamızın yok olmaması için lütfen dikkat edelim" dedi.

YOL YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Yangın nedeniyle İzmir'den Çeşme yönüne giden şerit yaklaşık 20 dakika trafiğe kapatıldı. Ekiplerin müdahalesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Kaynak: EGE TELGRAF