in ,

Çeşme’ye gitmeniz için 5 sebep

Deniz ticaretinin merkezlerinden biri olan Çeşme İzmir’in en gözde ilçelerinden biridir. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına sahip olan Çeşme rengarenk evleri ile ziyaretçileri sevimli bir hava ile karşılar

cesme-tatili-cesmeye-gitmek-icin-5-sebep

Deniz ticaretinin merkezlerinden biri olan Çeşme İzmir’in en gözde ilçelerinden biridir. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına sahip olan Çeşme rengarenk evleri ile ziyaretçileri sevimli bir hava ile karşılar. Çeşme’ye gitmek için pek çok neden bulunur. Bunlardan ilki de doğal güzelliklerinin yanı sıra eski Rum evlerine de ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Çeşme’ye gitmek için nedenlerden ikincisi ise Sakız Adası’na yakın olmasıdır. Sakızın önemli bir yere sahip olduğu çeşme’de tatlılardan,reçellere kadar pek çok yiyeceğin hatta içeceğin içerisinde damla sakızını tadabilirsiniz. Çeşme’ye gitmek için neden arayanlara ise üçüncü bir neden olarak bembeyaz kumlara sahip plajları ile denize girmenin en keyifli halini sunmanın yanı sıra her daim esen rüzgarlı havayla da sörf yapmaya uygunluk sağlar. Bunların yanı sıra şifa kaynaklarından olan Ilıca ve kaplıcalara sahip olması ve Yunan Adalarına oldukça kısa bir sürede geçme imkanı tanıması da kişilerin Çeşme’ye gitme nedenleri arasında yer alır.

Çeşme’nin En Güzel Plajları

Türkiye’nin popüler tatil adreslerinden biri olan Çeşme birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yaptığı için yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça çok ilgi çeker. Çeşme plajlarından biri olan Ilıca Plajı oldukça sığ bir denize sahip olmakla beraber denizin sıcaklığı diğer plajdaki denizlere oranla daha yüksektir. Altınkum Plajı ise Çeşme’de yer alan diğer plajlardan birdir. Altın sarısı renginde kumları ve tertemiz deniz suları ile ziyaretçilerine yüzmenin keyfini yaşatır. Dalyan Kocakarı Plajı ise Çeşme’nin en eski plajlarından biri olmakla beraber aile ile gidilecek en uygun plajdır. Birbirinden farklı plajları ile misafirlerini karşılayan Çeşme’de kalmak istiyorsanız neredekal.com üzerinden Çeşme otellerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olan yeri kısa sürede bulabilirsiniz.

Çeşme’de Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Türkiye’de konforlu tatilin adreslerinden biri olan Çeşme pek çok konaklama seçeneğine sahiptir. Bu seçeneklerden biri de otellerdir. Çeşme’de bulunan oteller farklı konseptler ile hizmet vererek kullanıcıların en iyi şekilde konaklaması için imkan tanır. Çeşme’deki oteller müşteri memnuniyetini ön planda tutarak onların her daim konforlu ve rahat geçirmelerine imkan tanır. Kişilerin beklenti ve taleplerine göre çeşitlilik gösteren Çeşme otelleri her kesimden ziyaretçiye hitap eder. Beş yıldızlı otellerin yer aldığı Çeşme butik oteller ile de hizmet vererek kişilerin farklı imkanlar doğrultusunda konaklaması sağlanır. Denize sıfır,her şey dahil ve çocuk dostu gibi farklı konseptlere sahip olan bu otellerin fiyatlarına neredekal.com üzerinden ulaşıp rezervasyonunuzu bile yaptırabilirsiniz.

 

Güzelbahçe Belediyesi’nin her yıl yaptığı Payamlı Bardacık Festivali’nin bu yıl 9’uncusu düzenlenecek

9. Payamlı Bardacık Festivali başlıyor

kizilay-iyilik

İyilik Hareketi’ne kan bağışlı destek