in ,

CHP Çiğli’de örgütten Gümrükçü’ye görev…

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Çiğli Örgütü’nün gerçekleştirdiği toplantıda partililer ile bir araya gelerek, onlardan Ankara’ya giderek Çiğli’den bir ismin milletvekili olması anlamında çalışmak için görev ve yetki istedi

chp-ciglide-orgutten-gumrukcuye-gorev

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanlığı, bir birlik ve beraberlik toplantısı düzenleyerek, seçime kısa bir süre kala eski ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ile buluştu. Toplantıya katılan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü salonda bulunanlardan Ankara’ya giderek Çiğli’den bir ismin milletvekili olması için yetki istedi ve yetkiyi alan Başkan Gümrükçü, Salı günü Genel Merkez’e gideceğini kaydetti.

“O MASAYI MASA YAPAN KEMAL KILIÇDAROĞLU”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, iktidara çok yakın olduklarını ve ülkenin demokrasiye tekrar kavuşacağını kaydetti. Gümrükçü, “Heyecan var mı? 20 küsur sene sonra tek adam rejimini oluşturan, ülkeyi demokrasiden uzaklaştıran yapıyı değiştirmeye ramak kaldı, 56 gün kaldı, evet hızlı bir süreç olacak. Pazartesi günü itibariyle milletvekilleri dosyalarını alacak, sonra hangi illerde ortak seçime gireceğimiz belli olacak. İzmir de muhtemelen ortak yürüyeceğimiz bir il olacak. O masa zor kuruldu; kuranın adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masa zor yürüdü yürütenin adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masayı masa yapan, muhalefeti iktidara yaklaştıran, tüm seçmen kitlelerini birleştiren ve Anadolu’dan yürüyen Genel Başkanımız bugün Cumhurbaşkanı adayı. Dün Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, diye söylediğimizde bize inanmayanlar şimdi onun adaylığına saygı duyuyor ve evet kazanacağız da” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİ DE YETKİYİ DE ALDIM VE GİDİYORUM”

Başkan Utku Gümrükçü, konuşmasında partililerden bir de yetki istedi. Gümrükçü, Çiğli’den 40 yıldır Milletvekili çıkmadığını belirterek, artık Çiğli’den milletvekili adayı çıkması anlamında çalışacağını dile getirdi. Gümrükçü, “Ben size söz verdim dedim ki Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız olacak ve ben sözümü tuttum. Şimdi sizden sözü alıyorum Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanı yapacağız. Peki, Çiğli ne olacak şimdi sizden sözü aldım bir de yetki istiyorum, 40 yıldır milletvekili çıkaramıyoruz. 2. Bölgede oy farkını yaratan Karşıyaka ve bir de Çiğli var. Bizim de içimizden birisi olsun, bizimle alın teri dökmüş, emek vermiş olsun, genç olsun kadın olsun; elbette takdir partinin ama yetki istiyorum sizin delegeniz, ilçe başkanınız, belediye başkanınız olmuş bu kardeşiniz olarak adaylık başvurusundan sonra Çiğli’den milletvekili çıkarmak için bana yetki veriyor musunuz? Ben Salı Çarşamba müsaadenizle Ankara’ya gideceğim. İzmir’den Genel Başkan Yardımcılarımız Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek sorumlu ama ben 8 kişilik komisyonun tümü ile görüşeceğim, Çiğli’nin sevdasını, hasretini, talebini önce Genel Başkanımıza daha sonra da Genel Başkan Yardımcılarımıza İleteceğim. Umuyorum ki İlçemizden bir ismi de sizi temsil etmesi için TBMM’ye göndereceğiz. Ben görevi de yetkiyi de aldım, gidiyorum” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi madeni yağ alacak

 Ormancılık çalışmalarının takibi ve kontrolü hizmeti alınacak