in ,

CHP İl Başkanı Yücel: Görev tarafıma tevdi edildi

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından, “30 ilçe başkanımızın açıklaması benim için çok değerli. Sorumluluktan kaçmak olmaz” dedi

chpli-yucelden-aciklama

CHP İzmir’de yarın yapılacak İl Kongresi öncesi ilçe başkanlarıyla bir araya gelen CHP İl Başkanı Deniz Yücel, “30 ilçe başkanımızın açıklaması benim için çok değerli, çok önemli, çok anlamlı… Evet, bu görevlere talip olunmaz, bu görevler talep edilmez. 30 ilçe başkanımız yaptıkları açıklamayla bu görevi tarafıma tevdi etmişlerdir. Görevden ve sorumluluktan kaçmak olmaz!” dedi.

Destek açıklamasına Yücel’den açıklama

Yarın Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek il kongresi öncesi, kendisini destekleyeceklerini deklare eden ilçe başkanlarıyla buluşan CHP İl Başkanı Deniz Yücel, “Salı günü 30 ilçe başkanımız il başkanlığımızda bir araya gelerek şahsımla ilgili desteklerini açıkladılar. Ben ilçe başkanlarımıza bu destek açıklamasından dolayı teşekkürlerimi sundum. Benim için çok değerli ve anlamlı bir hamleydi. İzmir CHP’de belki de ilk kez yaşanan bir olaydı. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin yakaladığı bir başarı var. Bu başarı CHP’nin ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumun tüm kesimleriyle kucaklaşması ve umut olması sonucunda gelen bir başarıydı. Bu başarıyı CHP’yi genelde de iktidara taşıyarak taçlandırmak istiyoruz. O yüzden İzmir’de bu birlik ve beraberliğin sağlanması bizim açımızdan ve CHP açısından gerçekten çok değerli ve anlamlı. Bunu da kongremizde ve kongreden sonraki süreçte de devam ettirme konusunda kararlıyız. O yüzden ilçe başkanlarımızla bir araya gelerek değerlendirme yaptık. Tüm ilçelerin temsil edilebileceği, tüm ilçelerin beklenti ve önerilerinin karşılık bulacağı bir kongre süreci yaşamak için ilçe başkanlarımız ile istişare toplantısı yaptık. Gayet güzel, verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hedeflediğimiz gibi partimize yakışan, İzmir’e yakışan Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak İzmir İl örgütü olarak bu iktidar mücadelemize güç verecek şekilde sonuçlanacağına inanıyorum” dedi.

‘Delegenin iradesi esastır’

“Biz bir aileyiz” diyen Yücel, “Büyükşehir ve ilçe başkanlarımız, örgüt ilçe başkanlarımız ve milletvekillerimiz ile İzmir İl örgütü bir bütündür. Bunu ayrıştıracak, bu bütünlüğü bozacak hareketlerden ve söylemlerden kaçınmak gerekir. Belli kişilerin belli grupların blok liste yönünde bir düşüncesi olabilir ancak tüzüğümüze göre, çarşaf liste asıldır esastır. Bu konuda ilçe başkanlarımızın da görüşlerini aldık. Neticede kongreye çarşaf liste mi blok listemi gidileceği konusunda nihai kararı verecek olan il delegelerimizdir. Bu konuda bizim bir dayatmamız söz konusu olamaz asla ve asla. Çarşaf listenin daha demokratik olduğu gerçektir. Bu yüzden delegenin iradesi esastır” diye konuştu.

Adaylar kongre günü belli olacak

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kongreye katılıp katılmayacağı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, “Şu an için gelmemesi daha yüksek bir ihtimal. Çünkü daha önceden yapılmış bir takım programlar var ama biz yine de Genel Başkanımız’ı burada, görmek istediğimizi kendisiyle paylaştık. Şu ana kadar geleceğine dair bir bilgi tarafımıza ulaşmadı” dedi. Son olarak Ezgi Deniz Urunga’nın da adaylık yönünde bir sinyal verdiği hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Yücel, “Tek aday, çift aday ya da üç aday, beş aday… Bunlar kongre günü belli olacak hususlardır. Adaylaşma divana verilecek önergelerle olur. Elbette birden fazla aday yarışabilir, tek aday da olabilir. Bunu şu anda kestirmek de mümkün değil, bu konuda görüş bildirmek doğru da değil. Ancak adayların çıkması, adayların yarışması demokrasinin bir zenginliğidir. Bu konuda aday olmak isteyen veya aday olan tüm arkadaşlarımıza da başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Yağmur Gülü

yeniden-sinematekte-jim-jarmusch-firtinasi

Yeniden Sinematek’te Jim Jarmusch fırtınası

ucak-kazasindan-yarali-kurutulan-antrenor-bilgic-herkes-panik-halindeydi

Uçak kazasından yaralı kurtulan İzmirli antrenör, korku dolu anları anlattı