in ,

CHP İl Kadın Kolları başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP İl Kadın Kolları başkanlığına aday olduğunu açıklayan Buket Fatoş Erol, “Bilgi, deneyim ve birikimlerimden emin olduğum için bu göreve talibim” dedi

chp-il-kadin-kollari-baskanligina-adayligini-acikladi

CHP İzmir İl Örgütünde kadın kollarının olağan kongre süreci devam ediyor. Mevcut başkan Nurşen Balcı’nın aday olmadığı, 14 Mart’ta gerçekleşecek olan CHP İzmir İl Kadın Kolları Kongresi öncesinde adaylık açıklamaları peş peşe geliyor.

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı koltuğuna Nesrin Avlunyalı’nın ardından ikinci talip Karşıyaka Kadın Kolları eski Başkanı Buket Fatoş Erol oldu. Erol, il binasında yaptığı basın açıklamasında il kadın kolları başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

chp-izmir-il-kadin-kollarinda-adaylik-aciklamasi

‘KADIN CUMHURİYETİ’

“Nice tuzaklara, badirelere ve kumpaslara rağmen dimdik ayakta duran CHP tüm üyeleri ve örgütleriyle ülkemize yeni bir demokrasi örneği sunacaktır” diyen Erol, “Biliyorum ki bunun en güzel örneği İzmir olacak, CHP İzmir İl Kadın Kongresi’nde yaşanacaktır. Yaşadığımız günler, her gün biraz daha ağırlaşan koşullar ve ülkemizin geleceğini tehdit eden karanlıklar hiçbirimize yalnızca sızlanma, durum tespiti yapma ve olup biteni izlemekle yetinme şansı ve hakkı vermemektedir. Bu ülkede “Başta ben CHP’liyim” diyenler olmak üzere herkes Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmanın, hak, yetki ve sorumluluğuyla, cesaretle, bilgiyle, emekle bu gidişe önce dur demek, sonra da yitirilen zamanı geri almak için çalışmak zorundadır. CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı’na adaylığımın en büyük gerekçesi budur. Türkiye Cumhuriyeti pek çok değerinin yanında ve aynı zamanda bir kadın Cumhuriyetidir. Bugün kadınlarımız, kızlarımız, çocuklarımız tacizden şiddete, emek sömürüsünden öldürülmeye, aşağılanmaktan çocuk yaşta satılmaya korkunç ve insanlık dışı bir konumdaysa bu yalnızca bir cinse karşı faşist bir tutum değil, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve değerlerine ve ideallerine karşı ihanet suçudur. Bunlar hep birlikte teşhir ve mahkum edebilir, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki cesaret ve kararlılığı anımsayarak bir kere daha tarihin dehlizlerine gömebiliriz. Bunu biz yapabilir, CHP kadın kolları olarak nasıl yapılabileceğini ülkemize gösterebiliriz” dedi.

‘EMİN OLDUĞUM İÇİN…’

“İnanıyorum, güveniyorum ve biliyorum ki CHP’de kadın bir parti süsü değil, demokratik mücadelenin öz gücüdür” diyen Erol, “Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla hep birlikte direnecek ve başaracaksak, kadınlarımızın olağanüstü çalışkanlığına ve özverisine bu gücü doğru ve kararlı bir biçimde kullanılmasına acil ihtiyacımız vardır. Bir sıra neferi olarak geçirdiğimiz yıllar, hepinizin bildiği emek ve çalışmalarım, nihayet CHP Karşıyaka İlçe Kadın Kolları Başkanlığım ama en çok da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden asla ayrılmamış Cumhuriyet Kadını bilinç ve sorumluluğumla bu önemli göreve adayım. Yalnızca kadının kurtuluşuna değil, kadınlarımızın yaşamı belirlemesi gerektiğine inandığım için adayım. Örgütlü mücadelemizde kadınlarımızın çoğalması, daha yoğun bir şekilde CHP ve ülkemize güç, cesaret ve esin vermesine inandığım için adayım. Ötekileştirmeyi, ayrıştırmayı, dar grupçuluğu, kısır çekişmeleri, iç kapanıklığı sözlükten silmek için adayım. İzmir’in dağlarında çiçekler açacaksa önce İzmir’in sokaklarında, meydanlarında kadının sesi ve emeği yankılanmalıdır. Türkiye’nin aydınlık ve güzel günlere ulaşması için İzmir’in bu bağlamda da güç ve cesaret göstermesi, duruşunu yükseltmesi gerektiği için adayım. Bunların nasıl başarılacağına dair bilgimden, deneyim ve birikimlerimden emin olduğum için, çalışma yöntemi ve takvimi konusunda hazırlıklarıma güvendiğim için, en çok da CHP’ye ve CHP’li yoldaşlarıma güvendiğim için adayım. Demokrasi şenliğimizin ülkemiz için emek ve çaba yarışına dönüşmesini diliyor, aday yoldaşlarıma da başarılar diliyorum. Kazanan CHP, kazanan Türkiye olsun” diye konuştu.

Yağmur Gülü

japon-baskonsolostan-baskan-soyere-ziyaret

Japon Başkonsolos’tan Başkan Soyer’e ziyaret

izmire-sehit-atesi-dustu

İdlib’den İzmir’e şehit ateşi düştü!