in ,

CHP İlçe Başkanı Kavasoğullar: Çeşme için iyi her şeye varız

CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, “En çok Çeşme Projesi konuşuluyor. Çeşitli söylemler var. İlçemiz için her konunun takipçisiyiz” dedi

chp-ilce-baskani-kavasogullar-cesme-icin-iyi-her-seye-variz

Turizmin gözdesi Çeşme’de, bu yaz korona virüs salgınına rağmen yoğunluk dikkatleri çekiyor. CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, ilçede belediyenin ve parti teşkilatlarının gerekli önlemler aldığını ancak vatandaşlardan da duyarlı olmalarını beklediklerini söyledi. Çeşme gündemini de değerlendiren Başkan Kavasoğullar, “Çeşmeliler için iyi olan her şeye varız, aleyhine olacak her şeye karşıyız” dedi.

“İlçe örgütümüz ve kadın kolları ekibimiz cefakarca çalışmaya devam ediyor” diyen Kavasoğullar, “Kurban bayramı süresince hayırseverlerin kestiği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına ilçe örgütümüz günlerce çalıştı. Bir elin verdiğini diğer el görmeden büyük bir hizmet verdiler. Ben bu anlamda özellikle kadın kollarımla gurur duyuyorum. Bunun yanında hala steril maske başta olmak üzere hijyen maddelerinin dağıtılması ve vatandaşı virüse karşı uyarma konusunda yönetim kurulumuz üstüne düşen vazifeleri yerine getiriyor. Belediyemizin yapmış olduğu çalışmaları da halka anlatmaya devam ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

cesmede-adim-atacak-yer-kalmadi

‘ÖNLEMLER ALINDI’

Çeşme’de, bayramın ikinci gününden itibaren büyük bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Çeşme’nin girişlerinde uzun kuyruklar oluşurken, Ilıca Halk Plajı doldu taştı. Bayram öncesi hafta sonlarında 650 bine ulaşan nüfus yoğunluğunun, bayramın ikinci gününden itibaren 1 milyonu aştığı öğrenildi. Konuyla ilgili açıklamalarda da bulunan CHP’li İlçe Başkanı, “Bayramda gerçekten çok kalabalık bir ziyaretçi akınımız oldu. Hem belediye zabıta ekipleri hem de kaymakamlık tarafından gerekli önlemler alındı, kurallara uymayan kişilere cezalar yazıldı. Bizler bu konuda duyarlılık gösteriyoruz ancak aynı duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz. Sorun Çeşmeliler değil, Çeşme’ye dışarıdan gelenler… Bir yandan ekonominin canlanması bizi sevindirse de diğer yandan düşündüğümüzde her şeyin başının sağlık olduğunu biliyoruz. İnsanlar Çeşme’ye geldiğinde kendini özgür zannediyor. Sosyal mesafeye ve kurallara uyulmadıkça da bulaştırıcılığın hassas boyutu ortaya çıkıyor” dedi.

‘TAKİPÇİSİYİZ’

Geçtiğimiz günlerde sosyal mesafeye uyulmadığı gerekçesiyle ilçedeki bazı işyerlerinin geçici süre ile kapatıldığını da hatırlatan Başkan Kavasoğullar, “Kaymakamlık daha önce uyarı yapmış, tutanak yazmış. Tekrarında kurallara uyulmayınca 15’er günlük müesseseler kapatıldı. Kapatılan işyerlerinin içinde hepimizi derinden yaralayan kadına şiddete sahne olan müessese de vardı… Son dönemlerde olaylar ve korona virüs tedbirlerinin yeterince alınmaması, beachlerde korona virüs tedbirlerine uyulmaması, sosyal mesafe ihlalleri nedeniyle Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’yı görevden alındığı da duyuruldu. Biz de bu şiddet olayının sonuna kadar takipçisiyiz. Sadece kadınlarımıza da değil, her türlü şiddetin karşısındayız. Bunun savunulacak hiçbir yanı yok. Hak edilen cezanın verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KATKI ALMADAN…’

Çeşme’de yaşanan yoğun nüfus artışı ve hizmet ihtiyacına rağmen dışarıdan hiçbir katkı alınmadan planlı ve programlı bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Kavasoğullar, “Şu anda Çeşme’nin resmi nüfusu 45 bin 400, yaz aylarında tatilcilerle birlikte bu sayı katlanarak artıyor. Burada düzeni sadece belediye başkanımız kendi özel yetenekleri ve özverili çalışmaları ile sağlıyor. Belediye başkanımız ve ekiplerimiz 3 vardiya çalışıyor. 18 ila 20 saat çalışan görevlilerimiz var. Temizlik hizmetlerinde çalışan arkadaşlarımız hepsi çok büyük bir özveri sergiliyor. İlçemizde asla çöp yığını, temizlik sorunu göremezsiniz. Belediye başkanımız olayların hem takibi hem denetimi hem de programlanmasını çok iyi bir şekilde yürütüyor. O yüzden kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şu anda en çok konuşulan konulardan biri Çeşme Projesi. Bu konuda çeşitli söylemler var. Bizler, ilçemiz için konuşulan her konunun takipçisiyiz. Çeşmeliler için iyi olan her şeye varız, aleyhine olacak her şeye karşıyız” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / ÖZEL HABER

 

yangin-ucgenini-etkisizlestirilelim

‘Yangın üçgenini etkisizleştirilelim’

baskan-sandal-zabita-haftasini-kutladi

Bayraklı’da Zabıta Haftası kutlandı