31 Mart yerel seçimi için nefesler tutuldu. Bu süreçte en merak edilen konulardan biri de partilerin il ve ilçeler için belirlediği adaylar. Vatandaşlar, seçime giderken kendileri için en doğru kararı vermek üzere adayları araştırmaya devam ediyor. CHP İzmir Selçuk Belediye Başkan adayı ise Filiz Ceritoğlu Sengel  oldu.Filiz Ceritoğlu Sengel  kimdir? Filiz Ceritoğlu Sengel  nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL KİMDİR? 

1981 yılında İzmir'de dünyaya gelen Filiz Ceritoğlu, Selçuk'un kucakladığı ilk ve ortaöğrenimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başladığı hukuk yolculuğunda Tezli Özel Hukuk Lisansı ile Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku'nda uzmanlaştı. Marka ve Patent vekilliği sınavlarında başarı göstererek bu alanda da önemli bir başarı elde etti.

CHP İzmir Urla Belediye Başkan adayı Selçuk Balkan kimdir, kaç yaşında, nereli? CHP İzmir Urla Belediye Başkan adayı Selçuk Balkan kimdir, kaç yaşında, nereli?

İstanbul'da avukatlık stajını tamamladıktan sonra Selçuk'a dönen Ceritoğlu, 2007 yılında kendi hukuk bürosunu açtı. 2009 yerel seçimlerinde CHP Selçuk Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Ceritoğlu, bu dönemde Hukuk Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Eğitim Kültür ve Spor Komisyonu üyelikleri, Encümen Üyeliği ve Divan Katipliği gibi önemli görevleri üstlendi.

Ceritoğlu, 2010 yılında kurucu başkanı olduğu Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği'nin halen başkanlığını yaparak toplumsal eğitimi destekleyen çalışmalara liderlik etmektedir.

2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyeliği görevlerine seçilen Ceritoğlu, CHP Grup Başkanvekilliği İzmir Büyükşehir Meclisi'nde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği gibi kilit rollerde bulundu. Aynı dönemde Selçuk Belediye Meclisi'nde Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği, Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı gibi görevleri de üstlendi.

2019 yerel seçimlerinde CHP Selçuk Belediye Başkanı Adayı olarak görevlendirilen Ceritoğlu, seçim sonrası Selçuk'un ilk kadın belediye başkanı oldu.

Filiz Ceritoğlu Sengel, "Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari Eserler" ve "Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme" isimlerinde iki kitaba imza atmıştır. 2007 yılından bu yana Vasıf Gökhan Sengel ile evli olan Ceritoğlu, bir kız çocuğu annesidir.

Kaynak: Ege Telgraf