in ,

CHP İzmir’de büyük gün geldi!

CHP İzmir’de beklenen gün geldi! CHP İzmir İl Örgütü 37’nci Olağan Kongre’de yeni yönetimi seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Kongre, Kültürpark’taki Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.

chp-izmirde-kongre-heyecani-basladi

CHP İzmir’de 30 ilçe başkanının açık desteğini alan İl Başkanı Deniz Yücel yeni dönem için yeniden aday… İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz ile İzmir eski milletvekili adayı Ezgi Deniz Urunga’nın ise adaylık için yeter sayı olan ’65 imza’yı bulup bulamayacakları merak konusu… İl Başkanlığına talip olan iki isim salonda bu sayıya ulaşamazsa kongre tek adaylı gerçekleşecek.

CHP’liler sabahın erken saatlerinden itibaren salona gelmeye başladı. Coşkulu atmosferde gerçekleşmesi beklenen il kongresi için salon da parti bayraklarıyla süslendi. Salonda yer alan Deniz Yücel’in afişlerinde, ‘Gericilere ve yozlaşmaya karşı biz kazanacağız’, ‘Emek kazanacak, özgürlük kazanacak, demokrasi kazanacak, biz kazanacağız!’, Cüneyt Oğuz da ‘Birlikte Başaracağız’ ifadeleri bulunurken, Ezgi Deniz Urunga’nın afişinde ise sadece adaylık fotoğrafı yer aldı.

KAÇ DELEGE VAR?

Kongrede 30 ilçede seçilen 600 delege dışında doğal delege olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekilleri, İl yönetimi ve il disiplin kurulu üyeleri kongrede oy kullanacak. Delegeler il başkanı dışında, 56 kişilik kurultay delegesi, 30’ar asil ve yedek il yönetimi ile 9 kişilik disiplin kurulunu da seçecek.

Yağmur GÜLÜ

bucada-feci-kaza-1-kisi-hayatini-kaybetti

Buca’da feci kaza: 1 kişi hayatını kaybetti

izmirin-levantenleri

‘İzmir Levantenleri’ sergisi APİKAM’da