in ,

CHP İzmir’de ilçe kongreleri başladı: Yücel’den çarpıcı mesajlar

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hem AKP iktidarına yüklendi hem de parti içi önemli mesajlar verdi. 

CHPli-yucelden-carpici-mesajlar

CHP İzmir’de ilçe kongrelerinin startını Seferihisar‘dan verdi. 30 ilçe’de, 27 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek olan ilçe kongrelerinin ilkinde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hem AKP iktidarına yüklendi hem de parti içi önemli mesajlar verdi.

Divan başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’ın yaptığı Urla ilçe kongresindeki konuşmasında, CHP’nin iktidara gelmesinin 31 Mart seçimleri sonrasında artık kaçınılmaz olduğunu dile getiren Yücel, parti içinde adamcı ekipçi ve dar ekipçi siyasete yer olmadığını ifade etti.  Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet ittifakını parçalama isteğinin, AKP’nin yaşadığı korkuyu da gözler önüne serdiğini belirtti.

31 Mart’ın mimarı Kılıçdaroğlu’dur

31 Mart Yerel seçimlerinde CHP’ye, AKP ve yandaş medya tarafından ve terör üzerinden iftiralar atıldığını, hakaretler edildiğini hatırlatan ama kendilerinin kula kulluk etmeme mücadelesi verdiklerini söyleyen Yücel,  “31 mart yerel seçimlerinde zor bir süreç yaşadık. Başta genel başkanımız kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, CHP’nin adaylarına, meclis üyelerimize akıl almaz hakaretler ve iftiralar attılar. Terör örgütleriyle iş birliği yapıyorlar dediler. Yandaş basın, havuz medyası bir sürü asılsız haberle adaylarımızı hedef gösterdiler.İktidar partisi mensupları şayet terör örgütleriyle iş birliği yapan birilerini arıyorlarsa, dönüp önce aynaya bakacaklar. Oslo görüşmelerini yapan biz değiliz, İmralı görüşmelerini, Dolmabahçe mutabakatını yapan da biz değiliz. Habur sınır kapısında çadır mahkemelerini biz kurmadık,Valilere “pkk’ya dokunmayın” talimatını da biz vermedik. Seçimlerden 2 gün önce terörist başının mektubunu devletin kanallarında okuyan sonra da yorumlayan da biz değiliz.  O zaman terör örgütleriyle iş birliği yapan kim arkadaşlar? Yılmadık, yorulmadık, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, tüm örgütümüzle büyük bir mücadele verdik. Neyin mücadelesi?Demokrasi mücadelesi, Neyin mücadelesi?Hak, hukuk, adalet mücadelesi Neyin mücadelesi?Kula kulluk etmemenin, halk için, milletimiz için, toplumun refahı için çalışma mücadelesi.Bu mücadeleyi başarıyla taçlandırdık. Martın sonu bahar olsun dedik, martın sonunda baharı getirdik. 31 mart yerel seçimlerinde cumhuriyet halk partisi Türkiye genelinde, 11 büyükşehir, 10 il, 191 ilçe belediyesi kazandı. İzmir’de büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’le, % 58 gibi rekor bir oy oranıyla seçim kazandık. 22 olan belediye sayımızı 24’e çıkardık. 25 sene sonra İstanbul’u, Ankara’yı kazandık. Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse % 50’sini CHP yönetiyor. Bu başarıda herkesin payı var. Ama bir kişinin payı çok yüksek:Bu başarının mimarı; Göreve geldiği günden beri, CHP’yi toplumun tüm kesimleriyle kucaklaştıran, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı hak hukuk adalet diyerek 435 km yürüyen, millet ittifakını kurarak, attığı doğru adımlarla, doğru yönetilen ittifak süreciyle, ittifakın resmi ve gayrı resmi paydaşlarıyla kurulan doğru diyaloglarla 31 mart ve 23 haziran başarılarının mimarı olan CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyorum” dedi.

‘Bu açıklamanın tek sebebinin korku’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet ittifakını parçalamak istemesine ilişkin sözlerine değinen CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, bu açıklamanın tek sebebinin korku olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu.Bugün cumhuriyet halk partisini iktidara taşıyacak kadroları seçmek için bir aradayız. Öncelikle parti içi demokrasi yarışında seçilerek gelen kongre delegelerimiz kutluyorum ve mahallelerde sandık başına giderek bu demokrasi şölenine ortak olan tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum. Bugün AKP iktidarı, yandaş basın, havuz medyası, CHP’yi karıştırmak için fırsat kolluyorsa, bugün recep Tayyip Erdoğan “millet ittifakını bozmamız lazım” diyorsa;  bu gümbür gümbür iktidara  yürüyen cumhuriyet halk partisinden korktukları içindir.  10 Ekim 2019. Önemli bir tarih. Barış pınarı harekatı 9 ekim 2019’da başlamış, Mehmetçik Suriye sınırında, Suriye topraklarında güvenliği sağlamak, bölgeyi terörist unsurlardan temizlemek için sınır ötesi bir harekata girişmiş.

CHP’nin iktidar olmaktan başka çaresi yok

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 ekim 2019 tarihinde Sırbistan gezisi dönüşünde bir açıklama yapıyor. Diyor ki; “ittifakların zenginleşmesi fakirleşmesi yaklaşımı mümkündür olabilir. Adı millet ittifakı ama milletten nasibini almamış ittifakın zayıflaması, parçalanması çok çok önemli.” Kim diyor? AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan; Ne zaman diyor? Barış pınarı harekatının başlamasından 1 gün sonra; Mehmetçik, vatan savunması için sınır ötesi harekata başlamışken, Sayın Cumhurbaşkanı’nın derdi başka, o millet ittifakını dağıtma derdinde. Bugün Türkiye’de 4 milyon resmi, 6,5 milyon gayrı resmi işsiz var, 500 bin civarında atanamayan öğretmen var, 1,5 milyon EYT’li var; ama cumhurbaşkanın derdi başka; onun derdi millet ittifakını dağıtmak. Böyle bir anlayışa karşı, böyle bir iktidara karşı, toplumu böylesine, ayrıştıran, kutuplaştıran, düşmanlaştıran bir yapıya karşı, CHP’nin iktidar olmaktan başka çaresi yok.

 Oturup ben sen kavgası mı yapacağız?

CHP Urla ilçe kongresinde parti içi mesajlar da veren Deniz Yücel, Türkiye’nin içinde bulunduğu kötü durumda, halkın CHP’yi iktidara taşımaya hazır olduğu bir dönemde, kimsenin adamcı ve klikçi siyaset yapmasına izin vermeyeceklerini belirterek “Birbirimizle uğraşmayı bırakacağız. Adamcı siyasete göz açtırmayacağız. Ekipçi, dar ekipçi, klikçi siyasete izin vermeyeceğiz. İktidara inanan iktidar olunca bu ülkeyi nasıl yöneteceğini konuşan, tartışan bir CHP örgütü kuracağız. Değerli arkadaşlarım şunu unutmayın, biz birbirimizi kucaklayamazsak, toplumu kucaklayamayız. Toplumu kucaklayamazsak, iktidar olamayız. 31 mart yerel seçimleri öncesinde bir umutsuzluk vardı, bir karamsarlık vardı, ancak 31 mart seçimleriyle ve 23 haziran İstanbul seçimleriyle; korku duvarı yıkıldı, umutsuzluk yerini umuda, karamsarlık yerini inanç ve kararlılığa bıraktı.  Peki bundan sonra ne yapacağız. Oturup ben sen kavgası mı yapacağız? Yoksa CHP’yi iktidara taşımak için birbirimize mi kenetleneceğiz?

Bizim; çocukların yatağa aç girmediği, kadınların katledilmediği, gençlerin, gazetecilerin, akademisyenlerin sadece düşüncelerini paylaştıkları için hapse atılmadıkları, insanların huzur ve barış içinde yaşadığı bir Türkiye kurmamız için birbirimize kenetlenmemiz ve CHP’yi iktidara taşımamız gerekiyor.  Kendi çıkarları için, Kendi hedefleri için, Kendi kişisel beklentileri için bu birlikteliği engellemek hatta bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara asla izin vermeyeceğiz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar mücadelesi, kişilerin şahsi hedeflerinden ve beklentilerinden çok daha değerli bir mücadeledir.” dedi

Parti içi kavganın, çekişmenin olmadığı, uyumun ve birlikte mücadelenin hakim kılındığı  yerde başarının kendiliğinden geldiği ifade eden Yücel, çıktıkları yolun sonunun iktidar olduğu belirtti

tayfun-karabulut-imara-acilmazsa-mezarlik-olsun

‘İmar çıkmayacaksa mezarlığa çevrilsin’

CHP’li Bayır: Tüketilen her yerli malı bir işsize iş demek