in ,

CHP Kadın Kolları seçiminde İzmir damgası!

CHP Kadın Kolları 14’üncü Olağan Kurultayı seçimi yapıldı. Değişim rüzgarları yaşanırken, yönetim listelerine İzmir’den üç isim girmeyi başardı

Aylin-Nazlıaka-CHP-Kadın-Kolları-Baskani-izmirden--2-isim

CHP Kadın Kolları‘nın 14’ncü Olağan Kurultayı gerçekleşti. Ankara’da Bilkent Odeon’da gerçekleşen olağan kurultayda Aylin Nazlıaka ve Fatma Köse genel başkanlık için yarıştı. Açılan 12 sandığın sonucuna göre; Nazlıaka, 309 oy alırken rakibi Köse ise 204 oy aldı. Nazlıaka, 105 oy farkla CHP Kadın Kolları Genel Başkanı olarak seçildi. Yeni başkan Aylin Nazlıaka’nın asil listesinde İzmir’den 3 isim yer alarak yönetime girdi.

Nazlıaka’nın asil yönetim listesinde İzmir’den, Kadın Kolları İl eski Başkanı Nurşen Balcı, Urla İlçe eski Başkanı Hatice Semerci ve aslen Tireli olan daha önce de genel başkanlık için yarışan Ayten Gülsever yer aldı. Kurultay delegesi Ecem Gül ise yedek listenin başında yer aldı.

NE DEDİLER?

Konuyla ilgili Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Gülsever, “Çok ciddi bir emek verdik. Partinin iktidara taşınması için bir kadın hareketi lazımdı. Güç birliği yapıldı. Bu güç birliğinde hayatın her alanındaki kadınları güçlendirecek adımlar atmak için mücadele edeceğim. Bugüne kadar asla koltuk sevdalısı olmadık, koltuklara güç vermek için baktık. Aylin Hanım çok güçlü bir siyasetçi hem de kadınlar adına çok güçlü bir rol model… Hep birlikte çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. El ele verecek, çok çalışacak ve siyasette kadınların temsilini daha da güçlendireceğiz. Biliyorsunuz ki, MYK listesi de açıklandı. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesine baktığımızda da bu dönem kadınların daha fazla ön plana çıkabileceğini görüyoruz. Bundan sonra siyasette kadınlar için yeni bir dönem başlıyor” dedi.

Çok güzel bir seçim geçirdiklerinin altını çizen Balcı, “Mutluyuz, gururluyuz. Kadınlar adına çok güzel bir yarış atlattık. İzmir için de gayet başarılı bir süreç oldu. Benimle birlikte iki arkadaşımız da yönetim listesine girdi. Ayrıca Ecem Gül arkadaşımız da yedek listede ilk sırada yer alıyor. Hayırlısı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

koronavirus-verilerinde-yeni-donem-agir-hasta-entube

Ankara için korkutan iddia: 3500 koronavirüs hastası var, yataklar doldu!

oruc-reis-gemisi-atinada-ses-getirdi-micotakisten-hamle

Oruç Reis Gemisi Atina’da ses getirdi! Miçotakis’ten hamle!