Bakan Bolat, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı el-Falih ile görüştü Bakan Bolat, Suudi Arabistan Yatırım Bakanı el-Falih ile görüştü

Yağmur Daştan / EGE TELGRAF- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın yerine büyük bir sürpriz yaparak Nurşen Balcı’yı başkan adayı yaptı. Daha önce Karşıyaka Belediye Başkan aday adayı olan Balcı’nın Karaburun’dan aday gösterilmesi dikkati çekti. Sürece dair Ege Telgraf’a konuşan Balcı, “İzmir İl Kadın Kolları başkanı iken İzmir’in her köşesinde çalışma yaptık. İzmir’de gitmediğim ilçe, çalışma yapmadığım sokak kalmadı. Bu dönem CHP’nin belediye başkan adayı olmak benim için çok gurur verici. CHP’yi temsil ediyor olmak benim için çok anlamlı” dedi.
Açıklamasında Karaburunlulara da seslenen CHP’li Aday Balcı, “Karaburun çok ama çok özel bir ilçe. Tarım ve çiftçiliğin toprağı bereketlendirdiği bir yer. Burada vatandaşımızın büyük bir kısmı üretimden geliyor. Bu yüzden de benim ilk hedefim Karaburunluların tarımsal ve ekonomik anlamda güçlenmesi olacak. İlçemiz ayrıca bir turizm cenneti. Bu anlamda da gerekli adımlar atacağız. Önceliğimiz vatandaşın sofrasını büyütmek olacak. Belediye olarak altyapıyı tamamlayıp yeşil alanlara yoğunlaşacak; can dostlara kucak açacağız. Karaburun’un her kesimine yönelik özel projelerimiz olacak. Söz veriyorum; Bundan sonra işim de gücüm de Karaburun” diye konuştu.
NURŞEN BALCI KİMDİR?
Nurşen Balcı, İzmir'de doğmuş ve eğitim hayatına İzmir'de başladı. Yeni İzmir İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu'ndan mezun olduktan sonra İzmir Kız Lisesi'nde öğrenim gördü. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nde tamamladı.
Kariyerine Karşıyaka Belediyesi'nde 20 yıl boyunca bürokrat olarak hizmet vererek başladı. Siyasi hayata atılmadan önce, Cumhuriyet Halk Partisi'ne ( CHP) üye olmuş ve partinin çeşitli kademelerinde aktif olarak görev aldı. Ayrıca, 2003-2005 yılları arasında İlçe Kadın Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2011 yılları arasında Karşıyaka İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 2012 yılında 6 ay süreyle İzmir İl Kadın Kolu Başkanlığı ve 2016-2020 yılları arasında İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlendi. Siyasi kariyerinin yanı sıra Nurşen Balcı, Kadın Gücü Derneği'nin kurucu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olmuş, Türk Hava Kurumu'nda 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmış ve 29 Ekim Kadınları Derneği'nin Karşıyaka Şube'sinin kurucu üyesi oldu.

Kaynak: EGE TELGRAF