in ,

CHP Menderes’te yeni aday!

Menderes’te adaylığını resmen ortaya koyan Güler Yılmaz,’Tarım sektöründeki duruşumu ve mücadelemi Menderes’e taşımak istedim’ dedi.

chp-mendereste-yeni-aday

22 Aralık Pazar günü Menderes Kongre Merkez Salonu’nda gerçekleşecek, CHP ilçe kongresi öncesi Güler Yılmaz adaylığını açıkladı. Böylece CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Candan tek aday iken yeni bir aday geldi.

Başkan adaylığı ile ilgili konuşan Yılmaz,” Gönül ister ki dört aday olalım, normalde tek adama karşıyız. Tek aday olmasın diye demokratik bir duruş sağlamak adına buradayım. 20 senedir esnafım aynı zamanda ziraat mühendisiyim. Çiftçinin beklentilerini, sorunlarını dillendirmek istiyorum. Partinin iktidar yolunda katkı sunmak çok önemli benim için. Atatürk değerlerini hissettirmek bunu siyasetle beraber ilçeme taşımak istedim” dedi.

‘ABLA-KARDEŞ İLİŞKİMİZ VAR’

Birbirlerini tanıyan iki aday olduklarını söyleyen Yılmaz,”Menderes’in ilk kadın adayı ve başkanıdır kendisi. Aramızda bir sorun yok olacağını sanmıyorum. Abla kardeş ilişkimiz var. Belediye başkanı onun yanında duruyor biliyorum benim öyle bir şansım yok. Fakat benimde esnaf olmam şans aynı zamanda burası tarım alanı olduğu için kendime güveniyorum. Kazanmak değil ama demokratik bir ortam yaratmak benim gayem. Bir ziraat mühendisi, kadın ve anne olarak tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Aynı zamanda partinin çıtasını yükseltmek isterim. Çünkü bu bölge CHP’nin zorlandığı bir yer. Kırsal kesimden çok fazla göç alıyoruz. AK Parti’nin yüzde kırk oy aldığı bir yer. Bu nedenle çalışmak isterim, çoğu kişiyi partiye kazandırmak burada çok önemli” ifade etti.

‘KADIN ELİ DEĞSİN İSTEDİM’

Demokrasi havası olduğunu ve güzel bir yarış olduğunu söyleyen Yılmaz,”Benim imza aldığım, onay aldığım delegeler yılların delegeleri. Onlara güveniyorum. Hep belli zihniyetler, belli profiller olacakmış gibi bir hava vardı bunu kırmak istedim. Kadın eli değsin istedim. Bir yarış var ama böylece Gizem Hanım da nasıl yarıştığını bilir, tek olunca kimse kazanma tadını alamaz. Ben zoru seven biriyim. Cumhuriyet benim yaşam biçimim, bunu hayata geçirmek tarım sektöründeki duruşumu ve mücadelemi Menderes’e taşımak istedim” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk/ Özel Haber

 

 

arkas-avrupa-decam

Arkas Avrupa’da ilerliyor

losev-hediyelikler

LSV dükkan ile iyilikler gelecek