in ,

CHP Menemen’den jet açıklama! ‘Cevap vermek bile bizim için vakit kaybı’

Seçimin ardından AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can’dan şok bir rüşvet iddiası gündeme geldi.

CHP-menemenden-jet-aciklama

Menemen’de sular durulmuyor. Dün yapılan başkan vekili seçimlerinde CHP’li Deniz Karakurt ile AK Partili Aydın Pehlivan’ın yarışında 4 turun sonunda eşitlik bozulmayınca kazanan kurayla belirlendi ve CHP’li Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, seçim sonucuna itiraz edeceklerini belirtti.

Şok iddia!

Seçimin ardından AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can’dan şok bir rüşvet iddiası gündeme geldi. Can, seçim öncesinde kendi arkadaşlarından birisine 2 milyon TL rüşvet teklif edildiğini söyledi. Can şu açıklamayı yaptı: “Menemenli kardeşlerim bizler sizlerin oylarıyla seçildik ve belediye meclis üyesi olduk. Sizin hakkınızı savunmak için bizlere oy verdiniz. Şuan gelinen tablo ortada 6 milyona satın alınabilecek araçlar, 37 milyona kiralanmış. Devletin yani sizlerin haklarını çaldılar bir vazo alınmış 100 bintl verilmiş. Bu para çocuklarımızın hakkı yazık değil mi ? Devlete ait sağlam araçları kesip satmışlar, bunlar sizlerin çocuklarımızın hakkı,  şahıslara satılmış, yemişler . Pazar esnafımız 15 aydır mağdur pazar yeri yarım kalmış, rezil bir halde . İşçi kardeşlerim, 4 ay oldu maaşlarını alamıyor, evlerine ekmek  götüremiyorlar.  Bu kardeşlerimiz bizleri arıyorlar. Kim bizim hakkımızı savunacak diyorlar.  Peki soruyorum; Menemenli kardeşlerime sadece Serdar Aksoy mu suçlu ? Bu çalınan Menemen halkının  şu anki CHP Meclis üyesi arkadaşların da imzası var. Şimdi birileri çıkmış davul çalıyor. Kim bu arkadaşlar? Takdiri Menemen halkına bırakıyorum” açıklanasında bulundu.

CHP Menemen İlçe Başkanlığı’ndan o iddialara cevap gecikmedi. İşte o açıklama;

Bu şahsın iddiasına cevap vermek bile bizim için vakit kaybı sayılır. Anlaşılan bu beyefendi Cumhuriyet Halk Partisini kendi ahlaki yoksunluğu ve iftira siyaseti seviyesine çekmek istemiş ama hiçbir CHP’li bu seviyeye inmez. Bu arkadaşın iftirasını Cumhur ittifakına mal etmeyi de doğru bulmayız. Kişinin kendi hırsları ve ahlakıyla ilgili bir durum olarak görüyoruz. Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Eğer bunu yapmazsa kendi iftirasıyla baş başa kalacak ve tüm Menemenliler de kendisinin ne kadar iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi olduğunu anlayacaktır.

Madem böyle bir iddiası var, bu iddiayı olay gerçekleştiğinde neden partisinin il başkanına bildirmemiş de kendisine saklamış. Eğer bildiride böylesine “sözde” bir rüşvet iddiası saklandıysa, bu daha büyük bir skandaldır. Anlayacağınız bu iddianın neresinden bakarsanız bakın tutarsız, mesnetsiz ve gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir iftira olduğu anlaşılıyor. Bu siyaset tarzı Menemenlilere hakarettir. Bu tarzı benimseyenlere de, destek verenlere de en güzel cevabı yine Menemenliler verecektir. Demokrasilerde seçimler olur ve sonuca herkes saygı gösterir. Demokrasiye ve meclisin iradesine saygı duyan herkesin seçim sonuçlarını kabul etmesi gerekir. Anlaşılan bazıları seçimi kaybetti ama sonucu hazmedemedi.”

 

sehit-osman-guler-son-yolculuguna-ugurlandi

Şehit Osman Güler son yolculuğuna uğurlandı

corona-korona-virus-test-kit-vaka-olum-vefat-death

Yeni vaka sayısı 32 bine dayandı, vefat sayısında rekor!