Yağmur Daştan / EGE TELGRAF- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, usta şair ve yazar Nazım Hikmet'in 61’inci ölüm yıl dönümü sebebiyle Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir anma töreni düzenledi. törene, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililerin katıldı. 

2-77

Törende konuşan İl Başkanı Aslanoğlu, “Ben 'Gülünün Solduğu Akşam’ kitabını okumuş ve solcu olmuştum. Birçoğumuzun hayatına bu şiirler, bu kitaplar dokundu. O yüzden Nazım Hikmet’in kitaplarını hep birlikte getirelim, genç kardeşlerimize ulaştıralım. Genç kardeşlerimizi Nazım ile tanıştıralım, bu toprakları gerçek hikayelerini gerçek ustalardan dinleme imkanı bulsunlar istedik. O yüzden şiirlerini okuyalım istedik. Zor iş şiirlerini okumak… Birçok arkadaşımdan ‘Şiirleri okur musunuz?’ diye rica ettim, kürsüye çıkıp şiir okumak zor olduğu için birçok arkadaşımız imtina etti. Çünkü biz şiir okumayı ancak çok güzel okursak olabilecek bir şey gibi değerlendiriyoruz. Çocuklarımıza şiir okumanın içlerinden geldiği gibi olması gerektiğini anlatabilmeli” diye konuştu.

3-43

SİYASİLER ŞİİRLERİNİ OKUDU
Aslanoğlu, konuşmasını Nazım Hikmet’in Salkım Söğüt şiirini okuyarak tamamladı. Ardından CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek de Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi dönemlerinde yazdığı Ben İçeri Düştüğümden Beri şiirini, Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü Deniz Olunmalı, PM üyesi Ozan Işık da Bu Memleket Bizim adlı eseri seslendirdi. Tören sonrası siyasiler Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde usta şairin kitaplarını vatandaşa dağıttı.

Yılmaz Özdil ve Özgür Özel arasındaki gerilim yükseliyor: Benden özür dileyene kadar… Yılmaz Özdil ve Özgür Özel arasındaki gerilim yükseliyor: Benden özür dileyene kadar…

4-35

Kaynak: EGE TELGRAF