in ,

“CHP Tire’de 329 kişi değil 29 kişi istifa etti”

CHP Tire İlçe Örgütü’nden 329 kişinin istifa ettiği iddialarını yanıtlayan İlçe Başkanı Şenoyar, “Partimiz üzerinde ‘Güç kaybediyor’ algısı yaratılmaya çalışılıyor” dedi

chp-tirede-329-kisi-degil-29-kisi-istifa-etti

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa ederek parti kurma çalışmalarına hız vermesinin ardından CHP’de hareketlilik devam ediyor. Önceki gün Muharrem İnce’yi destekleyen bir 329 kişilik grubun istifa ettiği iddiaları ortaya atılırken, konuyla ilgili Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, parti üzerinde algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını belirterek, “Kimse heveslenmesin” mesajı verdi.
“Biz siyaseti yaparken halkı yanlış bilgilendirmek üzere asla bir tavır takınmadık asla da yapmayacağız” diye konuşan Şenoyar, “Bize gelen herhangi bir istifa dilekçesi yok; sadece yaşlı bir teyzemizden geldi. Onun haricinden de noterlerden yapılmış herhangi bir istifa yok. Ancak Cumnhuriyet Başsavcılığı’nın kayıtlarına göre dün akşam saatlerinde yapılmış toplam istifa sayısı 29. Yani 329 diye yola çıkmışlar; 100 tanesi ağaca çıkmış, 100 tanesi dağa kaçmış, 100 tanesi de yanmış bitmiş kül olmuş… Geriye sadece 29 kalmış. Bunlardan 29 kişi evet, CHP üyesi. Ama kamuoyuna yansıyan 329 istifanın 300’ü CHP’den değil. Böyle bir istifa yok. CHP’li olmayan birinin de CHP’den istifa etmesi söz konusu olamaz” dedi.

‘ALGI OPERASYONU’

CHP Tire üzerinde bir algı operasyonu yapılmak istendiğini de açıklamasını sürdüren Başkan Şenoyar, “Bundan üç ila dört sene önce gerçekleşen CHP Genel Başkanlık yarışında Muharrem İnce aday olduğunda ilk imzayı Tire’den eski ilçe başkanı rahmetli Mustafa Güngör vermişti. Güngör ve İnce’nin o zamanlar geçmişten gelen bir dostluğu vardı. Şimdi Güngör’ün yakınlarının yaptığı bir girişim bu. Özel bir bağlantı… Daha önce İnce genel başkan yardımcısı iken, yine bu arkadaşlar MHP’ye gidip üye olup Mustafa Bey meclis üyesi olduğunda tekrar partiye dönen arkadaşlardı. Burada yaratılmak istenen bir algı var. ‘CHP güç kaybediyor’ algısı yaratılarak partimizin başarılı yükselişi durdurulmaya çalışılıyor. Belki şu anda 200 tane üye olmaya bekleyen vatandaşımız var. Katılım törenlerimiz de devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘DURMADAN İLERLİYORUZ’

“CHP Tire’de birinci partidir. Türkiye’de de iktidara yelken açmış bir partinin başarılı ilçe örgütüdür” diyerek sözlerini tamamlayan Şenoyar, “İktidara daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştık. Türkiye ekonomik krizle boğuluyor, yeraltı zenginliklerimiz heba ediliyor. Ormanlarımız talana maruz kalıyor, jeotermal santrallerle topraklarımız kirletilmeye çalışılıyor. Esnafımız mağdur… Böyle sıkıntılar varken halkın tercih noktalarını değiştirmeye yönelik adımlar attığını görebiliyoruz. Bu doğrultuda gece gündüz çalışmaya da devam ediyoruz. Giden arkadaşlara çok da bir şey söylemeye gerek duymuyorum, biz CHP olarak Tire’de durmaksızın ilerliyoruz. Göreve geldiğimizde partimizde üye sayımız bin 600 iken şu anda partimizi bin 974 üyeye çıkardım. Önümüzdeki günlerde 200’e yakın üyemizi partimize kazandıracağız. Kimse heveslenmesin, partimiz Tire’de büyümeye devam ediyor” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirde-dolu-birikintileri-kar-yagisini-andirdi

İzmir’de dolu birikintileri kar yağışını andırdı

dosyalar-dag-gibi-odeyecek-para-yok

Dosyalar dağ gibi ödeyecek para yok!