in ,

CHP Torbalı’da hareketli günler! ‘10 delegeden oy alamayan bize başkan mı olacak!’

CHP Torbalı’da hareketli günler yaşanıyor. İlçede geçici yönetimin kongreye gitmesi için baskılar sürerken eski ilçe başkan yardımcısı Arslan, yaşananlara ateş püskürdü

chp-torbalida-hareketli-gunler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Torbalı’da, belediye başkanı İsmail Uygur’un vefat etmesinin ardından başlayan tartışmalı süreç hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın ve yönetiminin görevden alınmasının ardından yerine geçici olarak Övünç Demir ve yönetimi atanmış; Demir’in en kısa sürede ilçeyi kongreye götürmesi planlanmıştı. Parti tüzüğü gereği geçici yönetimin kongreye gitmesi için verilen süre azalırken, ilçe örgütünde yeniden hareketli günler yaşanmaya başladı.

chp-torbali-Hüseyin-Arslan

İlçe örgütünün Demir’i istemediği ve kongreye gitmesi için baskı yaptığı öne sürülürken; konuyla ilgili CHP Torbalı İlçe eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslan, Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. “İsmail Başkan’ın vefatından sonra üzerimizde hep bir baskı kurulmaya çalışıldı” diyerek konuşmasına başlayan Arslan, “Torbalı’nın siyaseti aslında çok karışık; çünkü çok çeşitli seçmen var. Burası Konak, Buca, Karşıyaka gibi değil, kazanmak için çok çalışmanız lazım. Biz de geçen seçimlerde rahmetli İsmail Başkanımızla birlikte çok çalıştık ve 8 bin oy farkla kazandık. İlçe başkanımız Erol Günaydın ile de çok güzel bir çalışmamız vardı ancak bir telefonla hepimiz görevden alındık. Burada konuşulmadan, bahaneler uydurularak görevden alınma ne demektir? Biz çalışmalarımızla 400 delegenin oyunu aldık ama Övünç Bey 10 delegenin bile oyunu alamadı. Bu işler atamayla, zora dayandırmayla olmaz. 10 delegenin oyunu alamayan isim nasıl gelip bize ilçe başkanlığı yapacak?” çıkışında bulundu.

CHP’nin her zaman demokrasiyi savunan bir parti olduğunun da altını çizen Arslan, “Sanki bizler Torbalı’da yüz kızartıcı bir suç işlemişiz gibi davranıyor, hepimizi zan altında bırakıyorlar. İl Başkanı Deniz Yücel çıkıp “Urla’da kayyuma karşıyız” diyor ama Torbalı’da aynı şeyi yapıyor. Bu seçimi Torbalı’da Deniz Yücel almadı, bizler ne mücadelelerle aldık. Biz tek ilçe değiliz; aynı şeyleri yaşayan 8 ilçe var. Hata bir olur, iki olur; sekiz ilçede birden olmaz. Bunda suçlu sadece görevden alınanlar mıdır? Zorluklarla seçim aldık ama bedeli bu oldu. Seçimle geldik, seçimle gidelim. İlçede bir an önce kongre yapılmasını ve seçimle yeni bir başkanın belirlenmesini istiyoruz. Sadece biz değil, parti tabanı da aynı şeyi istiyor. O yüzden bir an önce sandıklar kurulmalı, örgüt seçime gitmeli” diye konuştu.

YAĞMUR DAŞTAN / ÖZEL HABER

gida-fiyatlari-bir-onceki-aya-gore-yuzde-25-artti

‘Gıdanın KDV’si 1’e düşürülmeli…’

İzmir’de tartıştığı kişiyi pompalı tüfekle öldüren sanığa ‘haksız tahrik’ indirimi! Müebbetten 11 yıla düştü…