in ,

“CHP üretince AK Parti’nin defoları ortaya çıktı”

CHP İzmir Büyükşehir Meclis Grup toplantısı Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı

chp-uretince-ak-partinin-defolari-ortaya-cikti

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Meclis Grup toplantısı CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel’in başkanlığında, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de katılırken, CHP İzmir Yönetim Kurulu üyeleri de grup toplantısında hazır bulundu.

Toplantı da partisinin meclis üyelerine seslenen CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, Tunç Soyer ve tüm meclis üyelerine pandemi süresince gösterdikleri çaba ve CHP’ye yakışan hizmetler için teşekkür ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de meclisin önünde önemli ve birikmiş konular olduğunu, yeni dönemin yoğun bir tempoda geçeceğini ifade etti. İl başkanı Deniz Yücel toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunurken şunları söyledi;

“Tüm ülke olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz. Zaten büyük bir ekonomik kriz yaşarken bir de Covid-19 salgınıyla karşılaşan halkımız gerçekten de büyük sıkıntılar yaşıyor. Özellikle İzmir’de bu sürecin yardımlaşmayla, karşılıksız ve içten verilen destekle en az sıkıntıyla atlatılmasını sağlayan, İzmir Büyükşehir Belediyemizin kıymetli başkanı Sayın Soyer’e ve siz meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Hem sizler hem de ilçe belediyelerimiz partimizi gururlandıran, halkımızı rahatlatan çok büyük çalışmalara imza attı. Özellikle belediyelerimizle örgütümüzün uyumlu çalışmaları da İzmirlilerin bu salgından daha da az etkilenmelerine zemin hazırladı. CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışını tüm Türkiye’ye yaşattığımız bu süreç halkımızın takdirini ve desteğini almışken, iktidarında yönetimsel beceriksizliğini iyice ortaya koymuştur. Son günlerde partimize, belediye başkanlarımıza ve örgütümüze yapılan saldırıların altında da bu beceriksizlik vardır. Bizler sosyal yardımlaşmanın her yönünü, herkese eşit bir şekilde destek vererek ortaya koyunca, AKP’nin defoları ve beceriksizliği iyice ortaya çıktı. Şimdi gündem değiştirmek için türlü türlü tuzaklar kuruyor ve saldırılarda bulunuyorlar ama biz vatandaşla birlikte hem salgının kötü etkilerine hem de iktidarın ekonomik olarak vatandaşı terk ettiği yalnızlığa karşı mücadelemize el birliği ile devam edeceğiz.”

“İzmir ve İzmirliler için çalışmaya devam”

İzmir büyükşehir belediyesi olarak pandemi süresince çok önemli dayanışmaları ve kampanyaları hayata geçirdiklerini, bu kampanyalar kadar İzmirlilerin bu dayanışmaya sahip çıkmalarının da çok önemli ve anlamlı olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer de konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları hakkında yapılan anketler halkın rekor seviyedeki desteğini gösteriyor. Bize eleştiriler, saldırılar hep olacak ama biz İzmir için İzmirliler için çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi de meclisimizin gündeminde birikmiş, görüşülmeyi bekleyen konular var. Yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz ama sizlerle birlikte üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.

Yeni il binası müjdesi

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Grup toplantısında meclis üyelerine yeni il başkanlığı binası hakkında da bilgiler veren Yücel, İzmir örgütümüze yakışan bir il binasına kavuşacağız. Hazırlıklar devam ediyor. Burası bizim evimiz olacak ve el birliğiyle çalışmaları tamamlayıp örgütümüze kazandıracağız” dedi.

mendereste-atik-tesisine-karsi-koylulerden-tepki

Menderes’te atık tesisine karşı köylülerden tepki

bakan-pakdemirliden-izmir-valisi-kosgere-ziyaret

Bakan Pakdemirli’den, İzmir Valisi Köşger’e ziyaret