in ,

“CHP ve ilçeme her şeyim feda”

CHP Karaburun’da sandıklar kuruluyor. Seçimler öncesi sakin bir yarış olmasını dileyen İlçe Başkanı Subaşı, “Kazanan CHP ve Karaburun olacaktır” dedi

chp-ilceme-herseyim-feda

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de ilçe kongreleri devam ederken, bugün Karaburun’da seçim sandıkları kuruluyor. Yarımadanın incisi Karaburun’da Belediye Düğün Salonu’nda saat 11.00’de gerçekleşecek yarışın, mevcut İlçe Başkanı Erdal Subaşı ve eski ilçe başkanı Bülent Çumçum arasında geçeceği düşünülüyor.
Seçim öncesi Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Subaşı, kongrenin sakin ve medeni bir şekilde gerçekleşeceğine inançlarının tam olduğunu söyledi. Bugüne kadar çalışmalarını delege bazında yürüttüklerinin altını çizen Subaşı, “Şu anda durum iyi görünüyor. Çalışmalarımı sürdürürken ilçe başkanlığı görevimi de asla ihmal etmedim. Seçime hazırlamak ilçe başkanının görevi olduğu için onu da gerektiği gibi yaptım. Artık bundan sonraki süreçte delegelerimizin vereceği karar önemli. Aday olan kişi atmosferi hep kendinden tarafta görür. Ben de şanslı olduğuma inanıyorum. Delegelerden aldığım istihbarat da bu yönde. Seçimde başarıya ulaşacağımı sanıyorum ama yine de belli olmaz. Sonuçta delegemizin takdirine kalan bir durum. Kendi açımdan herhangi bir sıkıntı görmüyorum” dedi.

‘KOL KOLA ÇALIŞMA’

Şu anda kongrenin iki adaylı geçecek gibi göründüğünü ancak son dakika sürpriz gelişmeler de olabileceğini söyleyen Subaşı, “Şu an için her şey mümkün. Karşımızda ilçenin eski başkanı Bülent Çumçum var. Bülent başkanla onun başkanlığı döneminde 3 sene birlikte çalışmıştık. Kendisinin belediye başkan aday adayı olmak için istifa etmesinin ardından yönetimimiz ilçe başkanlığına beni layık gördü. Karaburun’da belediye seçimleri süresince başarılı bir çalışma yürüttük ve başkanımız İlkay Girgin Erdoğan’ın ipi göğüslemesine el birliği ile katkı koyduk. Örgütümüzle birlikte bugüne kadar birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Dileğim, bundan sonraki süreçlerde de el ele kol kola çalışmak” ifadelerini kullandı.

‘KAPIM HERKESE AÇIK’

CHP’nin Karaburun’da gayet güçlü bir durumda olduğunun da altını çizen Subaşı, delegelere de seslendi. Delegenin kendi hür iradesiyle oy vermesi gerektiğini belirten Subaşı, “Seçimlere katılarak partimiz için en hayırlı olacak kişiyi seçin. Şu anda 11 doğal delegeyle birlikte toplamda 69 delegeye sahibiz. Arzumuz şölen havasında bir kongre geçirmek olacaktır. Bizde asla kavga ve dövüş olmaz. Sakin ve medeni bir şekilde seçim yapacağız. Zaten Karaburunlu hemşerilerimde benim nasıl bir mizaca sahip olduğumu bilirler. Kimseyi suçlamam, yargılamam. Sonuçta karşı taraf da benim partilim. Yarın öbür gün o seçimi kazanırsa ben elimden gelen desteği vereceğim, ben kazanırsam da aynı desteği ondan bekleyeceğim. Ben Karaburunluyum. Karaburun’da doğdum, Karaburun’da ölmek istiyorum. Buradan başka bir yerde yaşayamam. Onun için, Karaburun ve CHP için her şeyimi feda ederim. Seçimi kaybedersem ertesi gün gider başarılar dilerim, ben seçimi kazanırsam da kapım herkese açık olacak. Bizde yarışı şahıslar kazanmaz, kazanan CHP ve Karaburun olacaktır” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

ak-parti-sabahattin-guzel-koltuklara-degil-hizmete-sevdaliyiz

AK Parti’li Sebahattin Güzel: Koltuklara değil hizmete sevdalıyız

asgari-ucretin-belirleneceği-tarih

Asgari ücretin belirleneceği tarih…