in ,

CHP’de 30 ilçe başkanından Yücel’e ‘beraberiz’ mesajı

İzmir’de 30 ilçe başkanı Deniz Yücel’i desteklediklerini açıkladı.

izmirden-deniz-yucele-tam-destek

CHP İzmir’de gözler haftasonu yapılacak il kongresine çevrildi. 8 Şubat cumartesi günü Celal Atik Spor Salonu’nda yapılacak İl Kongresi için mevcut İl Başkanı Deniz Yücel henüz resmi bir adaylık açıklaması yapmazken, ilçe başkanları tarafından yeni bir gelişme yaşandı. 30 ilçe başkanı Yücel’i desteklediklerini açıkladı.

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç, Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Bergama İlçe Başkanı Ecevit Canbaz, Menderes İlçe Başkanı Gizem Ergün, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları, Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, Bayındır İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, Seferihisar ilçe Başkanı Senem Gürer Solak, Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, Kınık İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil, Dikili Hasan Altıparmak Beydağ İlçe Başkanı Şakir Başaran bugün il binasında Deniz Yücel’e destek açıklaması yaptı. 30 içe başkanı Deniz Yücel’in uzlaşı adayı olduğunu açıklayarak il kongresinde Yücel’i desteklediklerini ortak bildiriyle duyurdu.

‘BASKI VE ZULÜMLE’

CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın‘ın okuduğu ortak bildiride, “Ülkemiz çok büyük bir tahribat ve darboğaz döneminden geçmektedir. Hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri, laiklik, çoğulcu ve katılımcı demokrasi, insan onuruna uygun barışçıl, adil ve hakça bir düzen adına kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti 17 yıldır AKP iktidarının yaratmış olduğu tahribatla yolsuzluk ve yoksulluk ülkesi haline gelmiştir. Kendinden olanı kayırma, liyakatin esas alınmadığı, cemaat ilişkileriyle çeşitli makamlara haksız şekilde yöneticilerin getirilmesi neticesinde ülkemiz ekonomik anlamda büyük bir darboğazın içine düşmüştür. İfade özgürlüğüne ambargo koyarak medya organlarına ve halka kurulan baskı ve zulümle Türkiye, yaşanmaz hale gelmiştir. Tüm bu süreçlerde kuvvetler ayrılığı ilkesi ortadan kaldırılarak, alınan kararlar tek adamın iki dudağı arasından çıkan sözlere göre şekil almaya başlamıştır” denildi.

‘AKILCI VE STRATEJİK HAMLE’

CHPliler olarak bu kötü gidişe bir dur demek ve bu ülkede yaşayan her bir yurttaşımıza demokrasiyi, adaleti, barışı, özgürlüğü ve huzuru getirmek boynumuzun borcudur” diyen Çapın, “Son seçimlerde milletimizden aldığımız teveccüh, insanımızın partimizi bir umut ışığı olarak gördüğünün de kanıtıdır. Bu umudu yeşerterek büyütmek bizim Cumhuriyetimize karşı en önemli sorumluluğumuzdur. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri ile 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun akılcı ve stratejik hamleleri ile başarıya emin adımlarla yürüdüğümüz bu süreçte iktidara yakın olduğumuzun bilincindeyiz. Genel başkanımızın başarılı hamleleri sosyal demokrasinin özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini uygulayacak isimleri siyaset sahnesine kazandırmıştır. Partimizin son seçimlerde İzmir’de elde ettiği başarı da şüphesiz ki, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin emeğiyle birlikte; genel merkez yönetiminin ve ilçe başkanlarının da uyumlu çalışabilmesiyle mümkün olmuştur. İzmir, bu zorlu süreçte oy oranını artırarak yükselen bir grafik çizmiştir. Süreci eksiksiz bir şekilde, doğru planlayarak yöneten, genel merkez ve ilçe başkanlarıyla eşgüdüm ve uyum içinde yürüten değerli İzmir İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel bu başarının baş aktörüdür. Seçim süreçleri dışında örgütü birleştiren ve bütünleştiren Sayın Deniz Yücel’in siyasette gençliği, enerjisi ve İl Başkanlığı sürecinde elde ettiği tecrübesiyle aynı uyum ve birliktelik duygusuyla partimize katkı sunmaya devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘ONURLU BİR YOLDA…’

CHP’nin içinde bulunduğu süreçte hata yapma lüksü olmadığına dikkati çeken Çapın, “Siyasal meşruiyetin temelini halktan alan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini de benimseyen partimizi iktidara taşıyacak olan her bir gönüllü nefer, her zaman olduğundan daha çok çalışmalı, adalete ve hukuka daha çok sahip çıkmalı, demokrasiye daha çok sarılmalıdır. Şimdi bizi daha da yakından takip eden yurttaşlarımıza CHP’nin iktidarının refahını gösterebilmek ve Anadolu’nun dört bir yanında güven aşılayabilmek adına yaktığımız bu ateşi İzmir İl Kongresinde bir ve bütün duruşumuzla da göstereceğiz. Genel Başkanımızın kongrelerimize istinaden ifade ettiği uzlaşı ve beraberlik mesajına katkı sunarak ilçelerimizde elde ettiğimiz birikimi il kongremize de yansıtmak istiyoruz. Biliyoruz ki Türkiye’nin dört bir yanında uzlaşı, birlik ve beraberlik içinde gerçekleşecek güçlü il kongreleri, güçlü bir kurultay gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. Güçlü bir kurultayın ise Cumhuriyet Halk Partisinin güçlü bir iktidar kurma çabalarına katkı sunacağı açıktır. Bu salonda bulunan ve İzmir’in tüm ilçelerini temsil eden ilçe başkanları olarak bizler, delegasyonlarımızla birlikte bir ve bütün olarak 8 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek 37. Olağan İzmir İl Kongremizde, Sayın Deniz Yücel’i desteklediğimizi, bu onurlu yolda birlikte yürümekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz. İzmir’den yaktığımız bu birliktelik meşalesinin kardeşlik türküleriyle birlikte Anadolu’nun dört bir yanına yayılacağına ve iktidar mücadelemize katkı sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / RUTİN HABER

zabitadan-ogrenci-servislerine-denetim

Zabıtadan öğrenci servislerine denetim

egede-firtina-uyarisi

Ege’de fırtına uyarısı! Bu akşamdan itibaren…