Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı Dağ, mimarlar ve mühendislerle buluştu Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı Dağ, mimarlar ve mühendislerle buluştu

Yağmur Daştan / EGE TELGRAF- CHP’de dün akşam gerçekleşen Parti Meclisi (PM) sonrasında Çiğli’nin Belediye Başkan Adayı Uygar Yıldırım olarak açıkladı. Yıldırım’ın açıklanmasının ardından ilçe örgütünün CHP Çiğli İlçe Başkanlığı’nın önünde toplanarak karara tepki göstermesi gündeme geldi. Yaşanan hadiselerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanlığı üyelerine bir mesaj atarak Çiğli’nin adayının 1 Şubat Perşembe günü belirleneceğini duyurdu. 
Konuyla ilgili bir açıklama da CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’ndan geldi. Çiğli adayının geri çekilip çekilmediğinin sorulması üzerine İl Başkanı Aslanoğlu, “Parti Meclisi bu konuyu tekrar değerlendirebilir. Henüz bir aday geri çekilmesi söz konusu değil. Bu tip kararları veren PM’dir. Bekleyip göreceğiz” dedi.

‘ÖRGÜTE DÜŞEN ADAYLARA SAHİP ÇIKMAKTIR’

Genel Merkez’in adayları açıklaması sonrası İzmir’e ve teşkilatlara da mesaj veren İl Başkanı Aslanoğlu, “Adaylarla birlikte İzmir’e geldik. Tüm adaylarımızın İzmir’e, CHP örgütlerine hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra örgüte düşen, partinin belirlediği adaylara sahip çıkmaktır. Cemil Tugay da beş yılda edindiği tecrübeleri İzmir ile paylaşacaktır. 30 ilçede ve büyükşehirde CHP'nin bayrağını dalgalandıracağız” diye konuştu.

Kaynak: EGE TELGRAF