in ,

CHP’de yeni dönem için yol haritası…

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, kurmaylarıyla bir araya geldi; karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantıda gündem üye yapılanması ve istihdam oldu

chpde-yeni-donem-icin-yol-haritasi

8 Şubat tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kongresi’nde yeniden il başkanı seçilen Deniz Yücel, yeni dönemin ilk ilçe başkanları toplantısını yaptı. Partinin il başkanlığı binasında gerçekleşen toplantıya Dikili, Bornova ve Menderes dışında tüm ilçe başkanları katıldı. Başkan Yücel’in toplantıda ilçe başkanlarına hitaben, ‘Kırgınlıkları geride bırakalım, yarın seçim varmışçasına çalışalım’ diyerek birlik ve beraberlik konusunda destekleyici bir açıklama yaptığı öğrenildi.
Yeni dönem için izleyecekleri yol haritasını masaya yatıran CHP İzmir İl Örgütü’nde öncelikli gündem ‘üye yapılanması’ oldu. Toplantıda, üye yapılanmasında yaşanan olağan aksaklıkların giderilmesi noktasında çağrı yapıldığı belirtildi. İlçe başkanlarının daha önce Tüzük Kurultayı’nda öne çıkan ve Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da İzmir ziyaretinde dile getirdiği aktif ve pasif üye sisteminin yeniden gözden geçirilmesi konusunda il başkanlığının bir çalışma yapmasını ve ortaya çıkan envanterin de genel merkeze sunulmasını talep ettiği ifade edildi. Başkan Yücel’in de oy potansiyeli hakkında ilçe başkanlarından adım adım risk haritası çıkarmalarını istediği, ilçe başkanların önümüzdeki haftaya bu konuda taslak bir rapor sunacakları öğrenildi.

İSTİHDAM TALEBİ

İlçe başkanlarının Yücel’e sunduğu bir diğer talep ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işçi alımı yaparken ilçe örgütlerinin istihdam noktasındaki taleplerini göz önünde bulundurması oldu. Başkanlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le daha yoğun bir şekilde iletişim kurulması, istihdam ve koordinasyon noktasında toplantılar yapılması için çağrıda bulundu.

Yağmur Gülü

gezi-parki-davasinda-karar-cikti

Gezi Parkı davasında karar çıktı!

evinde-kendini-asti

Ödemiş’te Mustafa V., yaşamına son verdi